W radiu WNET pojawiła się dłuższa audycja „Studio Dziki Zachód” z udziałem Wojciecha Cejrowskiego. Znany podróżnik, który słynie z dosadnych i celnych ripost, wypowiedział się na temat problemów Kościoła Katolickiego, Wielkiej Brytanii oraz Brexitu. Zaznaczył, co powinna zrobić Polska w przyszłości, aby wszystkim żyło się lepiej.

— Powinien być Polexit i prywatyzacja służby zdrowia! — oznajmił Wojciech Cejrowski.

Dodał, że przykład Wielkiej Brytanii powinien nas bardzo wiele uczyć.

— Co się zdarzyło w Wielkiej Brytanii, należy obserwować uważnie. Tam naród doszedł do ściany. Bo naród najpierw zażyczył sobie Brexit-u, a potem był ignorowany przez chłopców w parlamencie — wyjaśnił podróżnik.

Jego zdaniem, naród ten stanął przed odpowiedzialnością i wyborem, którego nie potrafi do końca udźwignąć.

— Ten naród, Ci robociarze, gdy nagle zostali postawieni przed wyborem takim, że jak damy nie mojej partii większość, to ona wykona to, czego chcemy. Czyli dokończy Brexit i prywatyzację służby zdrowia. Bo to były dwa hasła, musimy o tym pamiętać! — mówił Cejrowski.

Podróżnik podkreślił, że Polska również powinna opuścić Unię Europejską, a służba zdrowia powinna przejść głębokie zmiany.

Przeczytaj również:  "Kaczyński wyciąga nas właśnie z Unii. Konsekwentnie i z uporem maniaka". Tusk znowu straszy i szaleje

— Dlatego chciałbym teraz skupić uwagę na Polsce w takim właśnie kontekście. Powinien być Polexit i powinna być prywatyzacja służby zdrowia! Brytyjczycy już dalej doszli od nas w tej państwowej służbie zdrowia. I teraz się przekonali na własnej skórze, że to nie działa. Po prostu trzeba wymienić system na jakiś taki, gdzie każdy będzie sobie wykupował ubezpieczenie w prywatnej firmie. Potem będzie kontraktował sobie lekarzy. Tak było w USA i pięknie to działało.

Poniżej całe nagranie z udziałem Wojciecha Cejrowskiego.


źródło: youtube.com, nczas.com

(Visited 980 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj