Witold Gadowski

Witold Gadowski o Grecie Thunberg: „Ta mała gówniara ze Szwecji niech idzie do szkoły…”

Niedawne słowa metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego wywołały prawdziwą burzę w mediach. Wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich postanowił włączyć się w dyskusję na Twitterze dotyczącą Grety Thunberg. Również Witold Gadowski w ostrych słowach skrytykował nastolatkę ze Szwecji.

— To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki, to coś, co się narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych — mówił w rozmowie z Telewizją Republika abp Marek Jędraszewski.

W pewnym momencie redaktor spytał duchownego, czy „ekologizm”, który jest mocno promowanym trendem, stoi w sprzeczności z nauczaniem Kościoła Katolickiego.

— Skwituję to krótko: powrót do Engelsa i do jego twierdzeń, że małżeństwo to kolejny przejaw ucisku, a w imię równości trzeba zerwać z całą tradycją chrześcijańska, bez której my — Europejczycy nie zrozumiemy się, bo jesteśmy w niej wychowywani od tysiącleci. To się kwestionuje przez różne nowe ruchy, a także próbuje się narzucać jako obowiązującą doktrynę — wyjaśnił abp. Jędraszewski.

Bardzo wiele osób skrytykowało słowa Jędraszewskiego, m.in. wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej oraz dziennikarz Jacek Żakowski. Publicysta Witold Gadowski stanął jednak po stronie duchownego i poparł jego słowa.

— Jestem honorowym członkiem „Bractwa Leśnego”, całe życie wędkowałem i obcowałem z naturą. Kocham przyrodę — jak Dar Boga, nie znoszę ekologian — ekoszantażystów, sekty panteistycznej, która usiłuje ze słusznych postulatów ochrony środowiska uczynić kneblującą, totalną, ideologię — napisał na Twitterze.

W dalszej kolejności Gadowski odniósł się do działalności Grety Thunberg, aktywistki klimatycznej ze Szwecji.

— A ta mała gówniara ze Szwecji niech idzie do szkoły i zobaczy, jak żyją dzieci w Jemenie i Syrii, zanim będzie bełkotać o „zabranym dzieciństwie — powiedział Gadowski.

źródło: telewizjarepublika.pl 

About the Author

One thought on “Witold Gadowski o Grecie Thunberg: „Ta mała gówniara ze Szwecji niech idzie do szkoły…”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these