Prezes stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz przedstawił tegoroczne hasło wydarzenia, które przejdzie ulicami Warszawy. Brzmi ono „Silny Naród Wielka Polska”. Bąkiewicz w czasie konferencji prasowej wyjaśnił, do czego odnoszą się oba człony. Podkreślił, że silny naród to kraj, który przeciwstawia się złu panoszącemu się na świecie.

– W dzisiejszych czasach ogromnego zagrożenia Europy rosyjskim imperializmem, zmianami geopolitycznymi uważamy, że państwo polskie musi postawić opór temu złu, które szerzy się na świecie. Musi prezentować silną postawę. Tę postawę może realizować tylko silny naród, silny duchem, wolą przetrwania, silny moralnością i etyką, który pokazuje przykład innym narodom – powiedział prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Dodał, że drugi człon hasła odnosi się na pragnień naszych ojców i przodków, którzy walczyli o państwo związane z cywilizacją łacińską.

– Wielka Polska natomiast jest tym marzeniem naszych przodków ideowych, do których dążyli, w którym Polska była właśnie państwem silnie związanym z cywilizacją łacińską, z polską kulturą, będzie państwem, gdzie inne narody będą mogły żyć z nami w przyjaźni – wyjaśniał prezes stowarzyszenia Marszu Niepodległości.

Przeczytaj również:  Mój sukces zawdzięczam rodzinie i edukacji domowej

– Wielka Polska to również państwo, które odnosi się do cywilizacji łacińskiej, która była fundamentem naszej ojczyzny i ta wielka Polska w oczach naszych przodków, ale i nas dzisiaj jest konieczna. Właśnie silny naród jest drogą, która prowadzi do wielkiej Polski – zakończył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Atak nożownika w szczecińskim szpitalu. Napastnik nie żyje

źródło: YouTube / Twitter

(Visited 98 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj