Brytyjscy politycy nie kryją radości z powodu rozpoczęcia szczepień przeciwko koronawirusowi. Minister zdrowia Matt Hancock był gościem w programie na żywo i nie hamował swojego ogromnego wzruszenia.

Anglia jako pierwszy na świecie kraj zaakceptował szczepionki opracowane przez firmę Pfizer i BioNTech. Dowiedzieliśmy się również, że producenci umywają ręce od odpowiedzialności za skutki uboczne. Pojawiła się nawet pierwsza chętna, która pozwoliła sobie zaaplikować nową substancję. To 90-letnia Margaret Keenan, która udała się do szpitala w Coventry w środkowej Anglii.

Transmisja z całego wydarzenia prowadzona była przez główne media. Minister zdrowia Matt Hancock zostawił kilka słów komentarza w programie „Good Morning Britain” i nie krył swoich emocji.

— Czuję się dość wzruszony, oglądając te sceny. To był raczej ciężki rok dla tak wielu ludzi i w końcu mamy swoją drogę wyjścia – nasze światło na końcu tunelu. Oglądając tam Margaret, wydaje się, że to takie zwykłe ukłucie w ramię, ale to ochroni Margaret i ludzi wokół niej, a jeśli uda nam się to zrobić w ramach tego, co będzie jednym z największych programów w historii NHS, jeśli uda nam się to zrobić dla wszystkich, którzy są podatni na tę chorobę, wtedy będziemy mogli pójść dalej i wrócić do normalnego życia — powiedział minister, płacząc, a po chwili śmiejąc się.

Zobacz również: Klaudia Jachira: Dzisiaj Polska jest jak Niemcy w momencie dojścia Hitlera do władzy

Pojawiły się jednak komentarze, że polityk zrobił jedynie przedstawienie teatralne na bieżące potrzeby mediów.

— Być może prywatnie szlochał z radości i chciał publicznie przedstawić namiastkę tego, jak czuł się za kulisami — powiedziała Judi Hames, brytyjska ekspertka od mowy ciała.

źródło: nczas.com

(Visited 2 018 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj