propolski.pl: Angela Merkel przerwała milczenie

Wicepremier Ukrainy: „Merkel powinna poprosić cały świat o przebaczenie”

Wicepremier Ukrainy Iryna Wereszczuk oznajmiła, że w czasie wojny należy „wyrwać Putinowi zęby”, by nie mógł stanowić zagrożenia dla sąsiednich państw. W krytycznym tonie odniosła się również do polityki Angeli Merkel.

Wereszczuk wyjaśniła, że należy zrobić wszystko, by powstrzymać Władimira Putina.

– Musimy żywcem wyrwać Putinowi zęby, żeby już nie groził ani Ukrainie, ani Polsce – podkreśliła wicepremier Ukrainy. Przypomniała także o błędnej polityce Angeli Merkel względem Putina, co doprowadziło do wzajemnego uzależnienia Niemiec oraz Rosji.

– Teraz Merkel powinna poprosić cały świat o przebaczenie za to, co stało się w Ukrainie. To jest jej współodpowiedzialność. Ona mówi o dobrych intencjach, a my mówimy, że dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane – dodała wicepremier Ukrainy.

Ukraińska polityk przyznała, że Polska i Ukraina od wielu lat ostrzegały przed budową gazociągu Nord Stream 2. Uważano bowiem, że zostanie wykorzystany w złych celach.

Wicepremier Ukrainy dodała, że strona ukraińska zachęcała Angelę Merkel, by ta nie obawiała się Putina.

– Ale po drugiej stronie był głęboki, wręcz patologiczny strach, że Putin zacznie niszczyć Europę. Ta polityka doprowadziła do obecnej sytuacji – podsumowała Wereszczuk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matka rosyjskiego żołnierza w poruszającym wideo. Zaapelowała do rosyjskich matek [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Amerykanie wiedzą, do kiedy potrwa wojna? Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych podał datę

źródło: DoRzeczy, wp.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these