propolski.pl: Sekretarz stanu USA Antony Blinken o wojnie na Ukrainie

Amerykanie wiedzą, do kiedy potrwa wojna? Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych podał datę

Antony Blinken, sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych, przedstawił stanowisko swojego kraju dotyczące czasu trwania wojny na Ukrainie. Podano również przypuszczalną datę jej zakończenia.

Wojna na Ukrainie trwa już od wielu tygodni. Niewiele osób spodziewało się, że wszystko potoczy się w taki sposób. Rosjanie zakładali, że uda się im zająć najważniejsze ośrodki państwowe w krótkim czasie, stało się jednak zupełnie inaczej.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podkreślił, że musimy liczyć się z drugim konfliktem. Nie wskazał jednak konkretnej daty jego zakończenia. Głos w tej sprawie zabrał sekretarz stanu, Antony Blinken.

Blinken poinformował sojuszników Stanów Zjednoczonych o potencjalnym terminie zakończenia działań wojennych na Ukrainie. Zgodnie z założeniami polityka walki za wschodnią granicą miałyby potrwać do końca 2022 roku. Blinken nie był jednak w stanie podać potencjalnego rozstrzygnięcia konfliktu.

Amerykanie przypuszczają, że walki w Ukrainie potrwają jeszcze kilka miesięcy i skoncentrują się w rejonie Donbasu. Państwo kierowane przez Władimira Putina coraz mocniej odczuwa skutki nałożonych przez Zachód sankcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto wygra wybory prezydenckie we Francji? Nowy sondaż

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Matka rosyjskiego żołnierza w poruszającym wideo. Zaapelowała do rosyjskich matek [WIDEO]

źródło: Twitter.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these