Wiceszef Ministerstwa Zdrowia Waldemar Kraska zabrał głos w kwestii aktualnej sytuacji epidemicznej w Polsce. Z jego słów można wnioskować, że czekają nas zmiany w tej kwestii.

— Cały czas monitorujemy sytuację. Zakładamy też, że nowych przypadków zakażenia koronawirusem może być więcej, niż podajemy w komunikatach — mówił w sobotę Waldemar Kraska, który był gościem w Polsat News.

Lekarz odpowiedział również na pytanie, czy możliwe jest to, co twierdzą niektórzy specjaliści, że w rzeczywistości przypadków koronawirusa może być nawet pięć razy więcej, niż się uważa.

Wiceszef MZ odparł, że jak najbardziej, ponieważ dane podawane w czasie poprzednich fal nie były odzwierciedleniem rzeczywistej liczby nowych zakażeń.

— Dlatego, że część Polaków nie chce się testować. Cały czas to monitorujemy. Zakładamy także, że nowych przypadków jest więcej — wyjaśniał Kraska.

Ponadto odniósł się do kwestii, co jest powodem niewprowadzenia lokalnych obostrzeń, pomimo wcześniejszych zapowiedzi o pogorszeniu sytuacji.

— Uwzględniamy trzy kryteria: liczba nowych przypadków COVID-19, liczba osób, które są zaszczepione, ale także obłożenie łóżek szpitalnych — tłumaczył Kraska.

Według polityka te trzy kryteria zadecydują o dalszych decyzjach w kwestii obostrzeń.

— Na początek musimy wykorzystać te zasady, które w tej chwili już nas obowiązują. Myślę, że okres wakacyjny troszkę rozprężył nasze spojrzenie na COVID-19. Tych nowych przypadków było stosunkowo mało. Dlatego także wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał z komendantem Głównym Policji, aby jednak także w tym okresie świątecznym policjanci, oprócz akcji „Znicz”, kontrolowali też nasze zachowanie, jeżeli chodzi o przestrzeganie zasad noszenia maseczek — mówił gość Polsat News.

Obwieścił również, że czas cierpliwości dawno się skończył, a policja nie będzie pouczała zatrzymanych, tylko od razu wystawiała mandaty.

— Te kary na pewno będą dotkliwe i będą z całą surowością egzekwowane — podkreślił wiceminister.

Zobacz również: Krzysztof Bosak: Jeszcze trochę poszumią, a Marsz Niepodległości i tak przejdzie

Zobacz również: Marek Suski nie wyłączył mikrofonu. Wszyscy usłyszeli, jak nazwał posła KO [WIDEO]

Źródło: polsatnews.pl

(Visited 572 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj