W sobotę 5 grudnia miały miejsce 29. urodziny Radia Maryja. W tym dniu redemptorysta i założyciel rozgłośni ojciec Rydzyk skomentował sprawę oskarżonego o zatajanie pedofilii w Kościele biskupa Edwarda Janiaka.

W ocenie zakonnika to doskonały przykład „współczesnego męczennika”.

— To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? — pytał. Słowa Tadeusza Rydzyka nie obyły się bez echa i lawiny komentarzy. O. Mariusz Mazurkiewicz wydał specjalne oświadczenie, w którym skrytykował taką postawę.

— Potępiamy całkowicie grzech i przestępstwo pedofilii, jak również wszelkie ukrywanie lub zwłokę w wyjaśnianiu tych spraw — napisał rzecznik prowincji warszawskiej redemptorystów.

Słowa ojca Tadeusza Rydzyka skomentował były prezydent Lech Wałęsa, który stwierdził w zdecydowanym tonie: — Szatan go opanował i nim kieruje. Pan Bóg kieruje nami, ale trzeba mu pomóc w wypędzeniu tego szatana. Jak to zrobić? Po pierwsze, modlitwa. Po drugie, uświadamianie Rydzykowi, że kieruje nim szatan. A po trzecie, trzeba go poddać egzorcyzmom, by tego szatana ostatecznie z niego wypędzić — czytamy we wpisie Wałęsy.

Zobacz również: Rafał Trzaskowski: „Dostałem od policji wezwanie w związku z rzekomym…”

Przeczytaj również:  Sytuacja rodem z horroru. Mieszkańcy bloku prześladowani przez mężczyznę w masce [WIDEO]

Swoje pięć groszy wtrącił również syn Wałęsy, polityk PO Jarosław Wałęsa, który nie powstrzymał się od obrażenia duchownego.

— Rydzyk to gnida, którą należy wykluczyć z życia publicznego — napisał na Twitterze.

źródło: tysol.pl

(Visited 395 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. BOLEK , CIEBIE SZATAN NIE OPANOWAŁ ,PRZEROSŁEŚ GO !!!. ŻYJESZ TYLKO DLATEGO ŻE SZATAN WYBŁAGAŁ BOGA ,BYŚ ŻYŁ DLUGO , UPIERDLIWIE NISZCZĄC PRAWDĘ , HONOR I WIELU LUDZI PERSONALNIE. TAK NAPRAWDĘ , SZATAN BOI SIĘ ,ŻE GO WYGRYZIESZ Z…. PIEKIELNEGO NACZALSTWA I ON BOI SIĘ BYĆ POD TWOIMI POMYSŁAMI . BIEDNY DIABEŁ , WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ BĘDZIE MUSIAŁ POGODZIĆ SIĘ- WSPÓŁCZUJĘ MU . BOLEK PROPONUJĘ – ZAJMIJ SIĘ UFO , KOSMITAMI , – KOLEJNY DOKTORAT MASZ W KIESZENI .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj