Były premier Waldemar Pawlak, który był gościem na antenie RMF FM, skomentował pomysł uniezależnienia się Polski od dostaw surowców energetycznych z Rosji.

– Prezydent Putin może się bujać z tym swoim gazem – powiedział Waldemar Pawlak.

Ostatnio wiele mówi się o sankcjach gospodarczych nakładanych przez kraje europejskie w celu osłabienia Rosji. Zachód podejmuje się również prób odłączenia od rosyjskich dostaw surowców energetycznych.

Taki scenariusz próbuje również zrealizować polski rząd. Skomentował go Waldemar Pawlak, który był gościem w RMF FM. W ocenie polityka w ostatnich latach popełniono wiele błędów.

– Gdyby nie zablokowano na początku rządów PiS-u w 2016 roku rozwoju energetyki odnawialnej, to dzisiaj mielibyśmy, już dzisiaj mielibyśmy dużą niezależność energetyczną i to elektryczność wytwarzaną w wielu miejscach, energetykę rozproszoną, opartą o fotowoltaikę, wiatraki na lądzie i o biogazownie – powiedział Waldemar Pawlak.

Zdaniem polityka należy podejmować się działań na rzecz odejścia od gazu.

– Najlepszą odpowiedzią jest parafraza prezydenta Clintona sprzed 30 lat ” elektryczność głupcze”, bo dzisiaj elektryczność może zastąpić gaz. Jeżeli postawimy na odnawialne źródła energii, na właśnie zastąpienie wytwarzania ciepła przez pompy ciepła, gotowanie na elektryczności, a nie na gazie, to mówiąc obrazowo, prezydent Putin może się bujać z tym swoim gazem. Nie będzie on nam do niczego potrzebny poza przemysłem chemicznym, a tutaj trzeba wykorzystać też dobrze gaz, który mamy w naszych krajowych złożach – skwitował Pawlak.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Jarosław Kaczyński: Nie mamy żadnej wątpliwości, że w Smoleńsku był zamach

Zobacz również: Krystyna Pawłowicz zwróciła się do Szwedów po meczu rozegranym z Polską. Mocne!

źródło: Twitter.com

(Visited 432 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj