Grzegorz Braun został wykluczony z posiedzenia Sejmu, po tym jak uporczywie odmawiał założenia maseczki ochronnej. Poseł Konfederacji pomimo wielokrotnego upominania przez Marszałek Elżbietę Witek ostentacyjnie odmawiał wykonania zarządzenia.

Grzegorz Braun wdał się w ostrą wymianę zdań z Marszałek Sejmu Elżbietą Witek. Ta podkreślała, że poseł Konfederacji nie stosując się do reżimu sanitarnego, naraża zdrowie i życie innych parlamentarzystów.

Marszałek Witek zwróciła się do Brauna, który zasiadał w ławach sejmowych bez maseczki ochronnej. Głównym zarzutem w kierunku posła był sprzeciw wobec założenia maseczki.

Witek upominała kandydata na prezydenta Rzeszowa, że swoim zachowaniem narusza porządek Sejmu.

— Proszę nie narażać zdrowia i życia innych osób — apelowała przewodnicząca obrad.

Wzywam panią marszałek do przestrzegania prawa obowiązującego w Rzeczpospolitej i zapoznania się ze stanem prawnym, który obowiązuje w Rzeczpospolitej — odpowiadał kilkukrotnie reżyser.

Ostatecznie polityk nie założył maseczki.

— Ponieważ nadal uniemożliwia pan prowadzenie obrad (…) podejmuję decyzję o wykluczeniu pana z posiedzenia Sejmu. Zgodnie z regulaminem Sejmu proszę opuścić salę posiedzeń — oświadczyła Witek.

Przeczytaj również: Gowin potwierdził straszną teorię spiskową. Mentzen nie wytrzymał i zwyzywał go od łajdaków: Wpis jest hitem

Przeczytaj również: Wielka burza po programie TVP. Mówiono o lockdownie, szczepionkach i Wielkim Resecie. Oto cały program

Źródło: Tysol.pl

(Visited 1 737 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Sikorski uderza w prezesa PiS: "Swoimi kompleksami ramol zaraża pół Polski"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here