Wadim Tyszkiewicz

Senator Wadim Tyszkiewicz: „Kaczyński drugi raz zdobytej władzy nie odda do końca swojego świata”

Wadim Tyszkiewicz, przedsiębiorca i długoletni prezydent Nowej Soli, został senatorem. Polityk opublikował wpis w mediach społecznościowych, w którym skomentował wygraną Prawa i Sprawiedliwości. Jak nie trudno się domyślić, Tyszkiewicz nie jest zadowolony z wyniku wyborów.

Jego słowa wywołały prawdziwą burzę w mediach. Senator skrytykował decyzję Polaków i jest oburzony tak wysokim wynikiem partii Kaczyńskiego. Tyszkiewicz wieszczy tym samym katastrofę dla przyszłości Polski.

— Coś Ty narobiła, Polsko? Naród, który 30 lat temu zrzucił kajdany i zburzył Mur Berliński, teraz sam sobie te kajdany nałożył i się upodlił. Wolność, demokracja, Konstytucja… ? Śmiechu warte. Puste slogany. Nic nieznaczące słowa – napisał na Facebooku Tyszkiewicz.

Dodał, że następne 4 lata rządów sprawią, że sytuacja w Polsce zacznie przypominać tę, która istnieje na Węgrzech lub Turcji. Wadim Tyszkiewicz obawia się działań Jarosława Kaczyńskiego, które przypominają mu dyktaturę.

— Powtórzę po raz setny: Kaczyński drugi raz zdobytej władzy nie odda do końca świata, swojego świata. Tak zabetonuje władzę, że żadna opozycja nawet nie piśnie, nawet jeśli naród za nią stanie murem. Kaczyński zapowiedział w Polsce Budapeszt, i tak się stało. Dotrzymał słowa. Demokracjo — idź precz – pisał zaniepokojony polityk.

źródło: facebook.com, wprost.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these