Z racji poluzowania obostrzeń od 12 lutego na Krupówkach pojawiły się tłumy turystów. Nie obyło się bez tańców i okrzyków, jak również awantur i znieważania funkcjonariuszy policji. W efekcie w Zakopanem doszło nawet do 140 interwencji.

— Apelowaliśmy o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek, ale grupy osób stawały się coraz bardziej agresywne i wulgarne oraz stwarzały niebezpieczeństwo dla innych turystów odpoczywających pod Tatrami — przekazał Roman Wieczorek z KPP w Zakopanem.

Rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek zrelacjonował, że zabezpieczenie sobotniego Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi przebiegło bardzo spokojnie. Nie można tego natomiast powiedzieć o tłumach turystów oblegających Krupówki, którzy nie liczyli się z przestrzeganiem wymogów sanitarnych.

Zobacz również: Joanna Jędrzejczyk z żalem: „To smutne, że musimy żyć w takim kraju”

— W godzinach wieczornych na Krupówkach zrobiło się dość tłoczno. Szacujemy, że na deptaku było nawet kilka tysięcy osób, dlatego od razu pojawiły się tam nasze patrole. Z radiowozu, który kursował po ulicy były wygłaszane komunikaty o konieczności przestrzegania wymogów sanitarnych. Apelowaliśmy o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek, ale grupy osób stawały się coraz bardziej agresywne i wulgarne oraz stwarzały niebezpieczeństwo dla innych turystów odpoczywających pod Tatrami — tłumaczył rzecznik policji.

Zobacz również: Sondaż IPSOS: Mocne tąpnięcie PiS, Konfederacja rośnie w siłę

Na Krupówkach panowała bardzo rozrywkowa atmosfera. Grupki tańczących i śpiewających osób były upominane przez policję aż do godzin porannych. W rezultacie aresztowano nawet siedem osób, z czego dwie usłyszały zarzuty ataku i znieważenia policjantów, a cztery osoby zatrzymano do wytrzeźwienia. Złapano również osobę posiadającą narkotyki.

Kolejną noc małopolscy policjanci zmagali się, aby przywrócić porządek i bezpieczeństwo na Krupówkach w Zakopanem….

Opublikowany przez Policja Zakopane Niedziela, 14 lutego 2021

Opublikowany przez Tygodnik Podhalański Sobota, 13 lutego 2021

Źródło: niezalezna.pl

(Visited 1 277 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj