Sterczewski

„Ty kretynie!” Sterczewski z przekomicznym błędem ortograficznym. Wpis polityka KO wyśmiany przez rzeszę internautów

Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski zasłynął ostatnio próbą przedarcia się przez granicę polsko-białoruską w celu dostarczenia jedzenia koczującym po drugiej stronie imigrantom z Bliskiego Wschodu. Jakby tego było mało, polityk podpadł również użytkownikom mediów społecznościowych błędem ortograficznym.

W jakim celu — napisał Sterczewski na Twitterze — Straż Graniczna przesÓwała obóz w stronę Białorusi skoro niby nie jest terenie Polski? — zapytał poseł Koalicji Obywatelskiej. Internauci szybko zwrócili uwagę na szkolny błąd ortograficzny polityka.

W związku z trwającym kryzysem na granicy z Białorusią, politycy opozycji usiłują przekonać opinię publiczną, że Straż Graniczna powinna wpuścić grupę nielegalnych imigrantów do Polski.

— Zapytaliśmy przetrzymywane osoby, czy siedzą cały czas w tym samym miejscu na granicy. Dowiedzieliśmy się, że 5 dni temu funkcjonariusze kazali im się przesunąć kilka metrów w stronę białoruską — oświadczyła w mediach społecznościowych Fundacja Ocalenie.

Do sprawy odniósł się poseł KO Franciszek Sterczewski.

— W jakim celu Straż Graniczna przesówała obóz w stronę Białorusi skoro niby nie jest terenie Polski? Albo ktoś nielegalnie przekracza granicę albo kłamie — ocenił poseł, popełniając tym samym szkolny błąd ortograficzny.

Reakcje internautów

Palrmentarzysta Koalicji Obywatelskiej wzbudził już wcześniej swoimi działaniami niechęć użytkowników mediów społecznościowych. Ci obrzucają polityka opozycji przeróżnymi inwektywami oraz zwracają uwagę na popełniony błąd.

— Franku. Zostaniesz po lekcjach i 100 razy napiszesz „przesuwała”

— Przesuwać! W ortografię też nie umiesz.

— Franiu, słuchaj się słownika. „Przesówała” jest podkreślone na czerwono. No chyba że immunitet dotyczy też ortografii…

Wracaj do szkoły „Franek” i przede wszystkim skończ swój udział w operacji „Śluza”, kretynie.

— Hcieli ósónąć pszeszkody dla bjegaczy, coby sie nie pszewracali.

Przeczytaj również: Lewica wściekła się na Tuska. „Nikt nie upoważnił go do wypowiadania się w imieniu całej opozycji”

Przeczytaj również: „Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?”. Tusk odpowiedział: „Gdy przejmę władzę, to…

źródło: Tysol

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these