Poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski zasłynął ostatnio próbą przedarcia się przez granicę polsko-białoruską w celu dostarczenia jedzenia koczującym po drugiej stronie imigrantom z Bliskiego Wschodu. Jakby tego było mało, polityk podpadł również użytkownikom mediów społecznościowych błędem ortograficznym.

W jakim celu — napisał Sterczewski na Twitterze — Straż Graniczna przesÓwała obóz w stronę Białorusi skoro niby nie jest terenie Polski? — zapytał poseł Koalicji Obywatelskiej. Internauci szybko zwrócili uwagę na szkolny błąd ortograficzny polityka.

W związku z trwającym kryzysem na granicy z Białorusią, politycy opozycji usiłują przekonać opinię publiczną, że Straż Graniczna powinna wpuścić grupę nielegalnych imigrantów do Polski.

— Zapytaliśmy przetrzymywane osoby, czy siedzą cały czas w tym samym miejscu na granicy. Dowiedzieliśmy się, że 5 dni temu funkcjonariusze kazali im się przesunąć kilka metrów w stronę białoruską — oświadczyła w mediach społecznościowych Fundacja Ocalenie.

Do sprawy odniósł się poseł KO Franciszek Sterczewski.

— W jakim celu Straż Graniczna przesówała obóz w stronę Białorusi skoro niby nie jest terenie Polski? Albo ktoś nielegalnie przekracza granicę albo kłamie — ocenił poseł, popełniając tym samym szkolny błąd ortograficzny.

Przeczytaj również:  Potężna eksplozja w Baranowie. Są osoby ranne

Reakcje internautów

Palrmentarzysta Koalicji Obywatelskiej wzbudził już wcześniej swoimi działaniami niechęć użytkowników mediów społecznościowych. Ci obrzucają polityka opozycji przeróżnymi inwektywami oraz zwracają uwagę na popełniony błąd.

— Franku. Zostaniesz po lekcjach i 100 razy napiszesz „przesuwała”

— Przesuwać! W ortografię też nie umiesz.

— Franiu, słuchaj się słownika. „Przesówała” jest podkreślone na czerwono. No chyba że immunitet dotyczy też ortografii…

Wracaj do szkoły „Franek” i przede wszystkim skończ swój udział w operacji „Śluza”, kretynie.

— Hcieli ósónąć pszeszkody dla bjegaczy, coby sie nie pszewracali.

Przeczytaj również: Lewica wściekła się na Tuska. „Nikt nie upoważnił go do wypowiadania się w imieniu całej opozycji”

Przeczytaj również: „Kiedy będę mógł wziąć ślub ze swoim chłopakiem?”. Tusk odpowiedział: „Gdy przejmę władzę, to…

źródło: Tysol

(Visited 2 444 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj