Zarząd spółki TVN S.A. poinformował, że stacja TVN24 otrzymała holenderską koncesję na nadawanie. Co to właściwie oznacza? Jak się okazuje w przypadku braku przyznania koncesji ze strony KRRiT, w dalszym ciągu stacja będzie aktywna. Podkreślono jednak, że w żaden sposób nie zmienia to sytuacji związanej z nowelizacją ustawy w naszym kraju.

Stacja wciąż nie otrzymała od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji pozwolenia na nadawanie. W obliczu tego stanu rzeczy, w lipcu zarząd zdecydował się na wystąpienie o koncesję holenderską, co umożliwi dalsze działanie stacji. Teraz potwierdzono, że koncesja faktycznie została przyznana.

Zobacz również: Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiada na działania Izraela. Zdecydowane kroki polskiego MSZ

Zarząd stacji wydał w tej sprawie oświadczenie, apelując jednocześnie po raz kolejny o przyznanie koncesji:

— Najważniejszą misją TVN24 jest zapewnienie widzom stałego dostępu do niezależnych, opartych na faktach i sprawdzonych informacji. Biorąc pod uwagę trwające półtora roku nieuzasadnione wstrzymywanie przez KRRiT decyzji o odnowieniu koncesji dla TVN24, musimy być gotowi na każdą ewentualność. Dlatego w lipcu br. został złożony wniosek o przyznanie holenderskiej koncesji na nadawanie i została ona przyznana. Jeśli KRRiT nie wyda decyzji o przedłużeniu koncesji TVN24 do 26 września, dalsze nadawanie umożliwi, zgodnie z polskim i unijnym prawem, koncesja holenderska. Jednak ciągle wierzymy, że nie będziemy zmuszeni z niej skorzystać. Spełniamy wszelkie warunki, aby uzyskać rekoncesję w Polsce, apelujemy więc o jej niezwłoczne przyznanie — czytamy.

Przeczytaj również:  Warszawa. Kolejny absurd za 250 tys. zł. „Kombinują, żeby przykryć to folią”

W oświadczeniu zaznaczono, że uzyskanie holenderskiej koncesji w żaden sposób nie wpływa na sytuację TVN w kwestii nowelizacji ustawy medialnej:

Zobacz również: Lapid w ciągłym amoku. Padają kolejne ostre oskarżenia. „Dawno minęły czasy, kiedy Polacy krzywdzili Żydów bez konsekwencji”

— Chcemy też z całą stanowczością podkreślić, że uzyskanie koncesji dla kanału TVN24 w Holandii w żaden sposób nie rozwiązuje problemu, z jakim mamy do czynienia w związku z uchwaloną przez Sejm nowelizacją ustawy o radiofonii i telewizji. W obecnym kształcie uderza ona we wszystkie nasze kanały, w tym TVN, podważając wolność słowa, niezależność mediów oraz własność prywatną. Ponownie apelujemy do władz o odrzucenie tej szkodliwej nowelizacji. Jesteśmy też w pełni zdeterminowani, by bronić prawa naszych widzów i wszystkich Polaków do wolnych mediów i wolnego wyboru — pisze w oświadczeniu zarząd stacji.

Źródło: wmeritum.pl

(Visited 793 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj