Trwają obrady Sejmu. Posłowie zajmują się m.in. projektem zmian w Kodeksie wyborczym, które zaproponowało PiS. Opozycja jednak stale krytykuje pomysły partii rządzącej. Jak się okazuje, Donald Tusk również.

Jednym z bardziej niezadowolonych okazał się były premier Donald Tusk, który opublikował na Twitterze krytyczny wpis. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że PiS ma zamiar złożyć poprawkę do projektu ustawy, na mocy której głosowanie miałoby się odbyć jedynie w formie zdalnej, a nie w lokalach wyborczych.

— Nie trzeba będzie chodzić do lokalu wyborczego, bo nie będzie lokali wyborczych, tylko głosowanie korespondencyjne. Dziś będzie złożona poprawka — powiedział Terlecki.

Dodał również, że Sejm w piątek zajmie się projektami: tzw. specustawy funduszowej oraz dotyczącym głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r. Te działania skomentował były szef RE Donald Tusk, który napisał:

— Nie myślą o chorych, pozbawionych pracy, bankrutujących. Myślą wyłącznie o swojej władzy. A im więcej jej mają, tym bardziej są bezradni. To oni są klęską żywiołową — ocenił działania rządzących.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 53 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Krychowiak okrzyknięty głównym winowajcą porażki ze Słowacją. Jedna z gazet była szczególnie bezlitosna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here