Strona główna Polska Donald Tusk mocno o PiS-ie: „To oni są klęską żywiołową”

Donald Tusk mocno o PiS-ie: „To oni są klęską żywiołową”

2 min czytania
0
0
2,931
Donald Tusk

Trwają obrady Sejmu. Posłowie zajmują się m.in. projektem zmian w Kodeksie wyborczym, które zaproponowało PiS. Opozycja jednak stale krytykuje pomysły partii rządzącej. Jak się okazuje, Donald Tusk również.

Jednym z bardziej niezadowolonych okazał się były premier Donald Tusk, który opublikował na Twitterze krytyczny wpis. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki poinformował, że PiS ma zamiar złożyć poprawkę do projektu ustawy, na mocy której głosowanie miałoby się odbyć jedynie w formie zdalnej, a nie w lokalach wyborczych.

— Nie trzeba będzie chodzić do lokalu wyborczego, bo nie będzie lokali wyborczych, tylko głosowanie korespondencyjne. Dziś będzie złożona poprawka — powiedział Terlecki.

Dodał również, że Sejm w piątek zajmie się projektami: tzw. specustawy funduszowej oraz dotyczącym głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r. Te działania skomentował były szef RE Donald Tusk, który napisał:

— Nie myślą o chorych, pozbawionych pracy, bankrutujących. Myślą wyłącznie o swojej władzy. A im więcej jej mają, tym bardziej są bezradni. To oni są klęską żywiołową — ocenił działania rządzących.

źródło: dorzeczy.pl

Reakcja
5
Przeczytaj również:  Giertych do Kaczyńskiego: "Pan nie jest królem, pycha panu w głowie pomieszała"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Gasiuk-Pihowicz atakuje sędzię Manowską i prezydenta Dudę: Ćwierćprezes, ćwierćprezydent

Posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz zabrała głos w sprawie decyzji prezydenta Andrzeja Dudy…