Były premier Donald Tusk coraz śmielej miesza się do polskiej polityki. Ostatnio we wpisie na Twitterze zasugerował, że w związku z epidemią koronawirusa w Polsce należy przełożyć wybory prezydenckie.

— Epidemia wymaga solidarności i jedności. Kampania to konkurencja, wzajemna krytyka, wręcz walka. Epidemia WYKLUCZA kampanię. Wniosek jest jeden: trzeba przełożyć wybory. Za zgodą wszystkich — napisał były szef RE Donald Tusk.

Jego słowa nie obeszły się bez odzewu internautów, którzy napisali politykowi, co myślą.

Według najnowszych danych sytuacja nie przedstawia się optymistycznie. Wiele wskazuje na to, że przypadków zarażenia będzie stale przybywało.

Ministerstwo Zdrowia podało, że na terenie Polski potwierdzono 93 przypadki choroby COVID-19, wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2.

Po przełożeniu tego na województwa wygląda to następująco: śląskie (12 osób), lubelskie (12 osób), mazowieckie (11 osób) oraz dolnośląskie (10 osób). Niestety nie było się również bez ofiar i do tej pory odnotowano trzy przypadki śmiertelne.

Pierwszy z nich to 57-letnia kobieta, którą leczono w Poznaniu i która miała choroby towarzyszące. Drugi przypadek to 73-letni mężczyzna, który trafił w ciężkim stanie do wrocławskiego szpitala. Trzeci to 66-letni mężczyzna, który w stanie poważnym przebywał w szpitalu w Lublinie i również miał choroby współistniejące.

źródło: tysol.pl, tvp.info

(Visited 81 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Elon Musk wskazał, na kogo chce głosować w wyborach prezydenckich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj