Tusk

Tusk skomentował usunięcie Gowina z rządu. Lider PO wypowiedział znamienne słowa, które dadzą wielu do myślenia

Przewodniczący PO Donald Tusk odniósł się do dymisji byłego już wicepremiera Jarosława Gowina. Lider Porozumienia został usunięty z rządu za sprawą Mateusza Morawieckiego, który we wtorek zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie polityka.

— Kończy się pewna groteska — stwierdził Donald Tusk, komentując informację o odwołaniu Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju.

Jarosław Gowin został zdymisjonowany przez premiera Mateusza Morawieckiego we wtorek. Rzecznik prasowy rządu Piotr Müller podczas konferencji prasowej poinformował, że powodem decyzji był przede wszystkim opór Gowina w sprawie wdrażania Polskiego Ładu, pod którym sam Gowin podpisał się w maju.

— To było niedotrzymanie umowy. Nie możemy się na to zgodzić. Pan Gowin zmienił zdanie — stwierdził Piotr Müller.

Komentarza w tej sprawie udzielił również Donald Tusk.

Kończy się pewna groteska. To wychodzenie jest rekordowe w historii. Stało się to, co musiało się stać – ocenił Tusk w rozmowie z Wirtualną Polską. — Ja znam Kaczyńskiego. On nie wybacza takich manewrów — dodał były premier.

Lider PO dopytywany o to, czy oznacza to, że nie ma już w Polsce rządu większościowego, stwierdził, że „nie liczy głosów PiS-u” i jutro dowiemy się więcej.

Gowin zdymisjonowany

— Premier Morawiecki podjął ważną decyzję. Podjął ją, biorąc pod uwagę brak wystarczających postępów nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu, które należą do resortu rozwoju, jak również na brak rzeczywistego dialogu. Z powodu tych powodów premier Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii — mówił rzecznik rządu Piotr Müller.

Sam Jarosław Gowin wyjawił mediom, że o swojej dymisji dowiedział się właśnie od nich.

— To wiele mówi o pewnej kulturze politycznej, a może antykulturze politycznej, która w ostatnim czasie w naszym obozie zapanowała — powiedział Gowin.

Przeczytaj również: OKO.press przepuścił atak na ministra edukacji i nauki prof. Przemysława Czarnka. Powód? Nowa lista lektur

Przeczytaj również: Niższy wyrok, bo atak był „relatywnie krótki”. Opinia publiczna jest oburzona postawą sędziny

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these