Były premier Donald Tusk skomentował wczorajsze głośne manifestacje z ramienia Strajku Kobiet. Trybunał Konstytucyjny opublikował pisemnie wyrok z 22 października ub. r., w którym potwierdził niekonstytucyjność przepisu dopuszczającego aborcję „w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu”.

Do sprawy odniósł się Donald Tusk, który opublikował swój wpis na Twitterze. Polityk stwierdził, że partii rządzącej wcale nie chodzi o obronę życia.

— Im nie chodzi o ochronę życia. To przecież pod ich rządami coraz więcej Polaków umiera i coraz mniej się rodzi. Życie to polskie kobiety. Obrona ich praw i godności przed cynicznym fanatyzmem władzy to nasze być albo nie być — powiedział Donald Tusk.

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wywołało falę oburzenia i protestów w różnych miastach Polski. Szczególne niezadowolenie okazały lewicowe działaczki i feministki z ruchu Strajku Kobiet, które zapowiedziały urządzenie „prawdziwego piekła”. Przed dziennikarzami głos zabrała wczoraj Marta Lempart, która obiecywała wszystkim lekarzom i urzędnikom, którzy odmówią aborcji, że zostaną „odnalezieni”.

Przeczytaj również:  Aktywistka wdarła się na scenę. Tusk zaskoczony [WIDEO]

Zobacz również: Lempart atakuje lekarzy i urzędników: Jełopy, każdego z was znajdziemy [WIDEO]

Źródło: rmf24.pl

(Visited 250 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj