Bronisław Komorowski skomentował wyniki sondaży dla Platformy Obywatelskiej po objęciu przez Donalda Tuska funkcji nowego lidera PO. Słowa byłego prezydenta są zastanawiające i wskazują na to, że nie ma on wiary w jego moc sprawczą.

— Donald Tusk, przy wszystkich jego wartościach i umiejętnościach, nie ma możliwości odebrania wyborców PiS-owi — powiedział były prezydent Bronisław Komorowski.

Zdaniem Komorowskiego Donald Tusk jest widziany jako „czysty liberał”.

— To nie najlepszy wabik dla sfrustrowanych lub umiarkowanych wyborców PiS. Dla nich trzeba się zdobyć na pokazanie opozycyjnej, umiarkowanie prawicowej, konserwatywnej partii. Mam nadzieję, że ona powstanie gdzieś na skrzyżowaniu partii Szymona Hołowni, Jarosława Gowina, a przede wszystkim Władysława Kosiniaka-Kamysza — kontynuował polityk.

Ocena Bronisława Komorowskiego nie była zbyt przychylna. Przyznał on, że skok w sondażach na ponad 20 proc. to „ogromny sukces”, ale tak naprawdę iluzja zwycięstwa.

— Z punktu widzenia Platformy to jest samo dobro. Problem polega na tym, że niestety te przesunięcia poparcia odbywają się między środowiskami opozycyjnymi — dodał Komorowski, który podkreślił, że PO nie uzyskała tego poparcia kosztem PiS-u.

Przeczytaj również:  Lewandowski nie wykorzystał rzutu karnego. Oto jak zareagował [WIDEO]

Nie wszystko jednak stracone. W sobotę 18 września odbędzie się Konwencja Krajowa Platformy Obywatelskiej, podczas której będzie przemawiał Donald Tusk i inni ważni politycy PO.

Na spotkaniu poruszone zostaną tematy kluczowe na ten moment dla Polski, wiążące się z aktualnymi problemami. W czasie Konwencji nastąpi również zmiana statutu PO, która zapewni parytety na wszystkich szczeblach władz ugrupowania.

Zobacz również: Beata Kozidrak wyjedzie do Hiszpanii? „To będzie azyl”

Zobacz również: Bill Gates zdradził plany na kolejną pandemię. Pochwalił Indie za zaangażowanie

Źródło: wMeritum.pl, wp.pl

(Visited 355 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj