Przewodniczący PO Donald Tusk wyznał, co jest jego najważniejszym celem w polityce. Słowa byłego szefa RE mogą być, co dla niektórych zaskoczeniem.

– Moim zadaniem jest odsunięcie PiS od władzy. Chcę zostać premierem, ale gwarantuję, że nie będę zabierał pola młodszym ode mnie. Nie jestem zainteresowany startem w wyborach prezydenckich – powiedział Donald Tusk.

Lider PO skomentował również koncepcję stworzenia jednej listy opozycji, na której mu bardzo zależy.

– Ludzie pytają mnie, czy powstanie wspólna lista wyborcza w najbliższych wyborach. Będę namawiał moich partnerów na opozycji do ścisłej współpracy. Gdzie są ci chętni do stworzenia wspólnej listy? W Krośnie Odrzańskim, Strzelcach Krajeńskich, Puławach, Lublinie. PiS jest silny podziałami na opozycji i ludzie, z którymi rozmawiam to widzą – powiedział Donald Tusk.

Z politykiem nie zgadzają się liderzy innych ugrupowań opozycyjnych, m.in. Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz.

Donald Tusk o polityce energetycznej

– Kiedy byłem premierem przez 7 lat, nie sprzedałem ani jednego centymetra spółek energetycznych. To ja zablokowałem sprzedaż Lotosu Rosjanom. To są fakty. Premier Morawiecki właściwie w każdej sprawie wprowadza ludzi w błąd, w przypadku w KPO też tak jest. Nieustanne ataki przeciwnej strony przyjmuję jako komplement. Sami szydzą sami z siebie, odmieniając moje nazwisko przez wszystkie przypadki. To znaczy, że się boją i powiem więcej – mają czego się bać – podsumował lider Platformy Obywatelskiej.

Przeczytaj również:  Polskie Porozumienie Kynologiczne dokona rewolucji? Ministerstwo daje zielone światło

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemcy celowo opóźniają dostawy broni dla Ukrainy? Padło mocne oskarżenie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Stanisław Michalkiewicz nie ma wątpliwości: Polska, obok Ukrainy będzie największym przegranym tej wojny! [WIDEO]

źródło: TVN24

(Visited 755 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj