Strona główna Polska Mocne słowa Donalda Tuska: „Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy”

Mocne słowa Donalda Tuska: „Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy”

4 min czytania
0
0
648
Donald Tusk

Donald Tusk pomimo pracy za granicą jako przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej wciąż angażuje się w sprawy polskiej polityki. Z chęcią komentuje bieżące wydarzenia i zostawia swoje komentarze na portalach społecznościowych.

Tym razem były premier wspomniał sylwetkę Pawła Adamowicza, który jego zdaniem był wykorzystany przez PiS do swoich celów.

— Przez wiele tygodni Prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy — ocenił Donald Tusk na Twitterze.

Dokładnie rok temu, w niedzielę 13 stycznia doszło do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stefan W. wtargnął na scenę gdańskiego finału WOŚP i zadał kilka ciosów nożem. Polityka nie udało się uratować i kolejnego dnia zmarł w szpitalu.

W rocznicę tej tragedii zabrał głos były szef RE Donald Tusk. W swoim wpisie na Twitterze oskarżył władzę w tym temacie.

— Rok temu Pawłowi Adamowiczowi zadano nożem kilka śmiertelnych ciosów. Po ataku zabójca ogłosił, że był to odwet na sądach i Platformie. Przez wiele tygodni Prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy. Cześć Jego pamięci — napisał były premier z pretensjami wobec Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: dorzeczy.pl

Reakcja
Przeczytaj również:  Budka oficjalnie kandydatem na szefa PO: "Już dzisiaj rozpoczynam cykl spotkań w każdym regionie Polski"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez marlenap
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Tokarczuk ubolewa nad zamykaniem granic: „Największa porażka w tych złych czasach”

Polska noblistka Olga Tokarczuk udzieliła wywiadu dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung̶…