Donald Tusk pomimo pracy za granicą jako przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej wciąż angażuje się w sprawy polskiej polityki. Z chęcią komentuje bieżące wydarzenia i zostawia swoje komentarze na portalach społecznościowych.

Tym razem były premier wspomniał sylwetkę Pawła Adamowicza, który jego zdaniem był wykorzystany przez PiS do swoich celów.

— Przez wiele tygodni Prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy — ocenił Donald Tusk na Twitterze.

Dokładnie rok temu, w niedzielę 13 stycznia doszło do zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stefan W. wtargnął na scenę gdańskiego finału WOŚP i zadał kilka ciosów nożem. Polityka nie udało się uratować i kolejnego dnia zmarł w szpitalu.

W rocznicę tej tragedii zabrał głos były szef RE Donald Tusk. W swoim wpisie na Twitterze oskarżył władzę w tym temacie.

— Rok temu Pawłowi Adamowiczowi zadano nożem kilka śmiertelnych ciosów. Po ataku zabójca ogłosił, że był to odwet na sądach i Platformie. Przez wiele tygodni Prezydent Adamowicz był celem kampanii nienawiści ze strony aparatu władzy. Cześć Jego pamięci — napisał były premier z pretensjami wobec Prawa i Sprawiedliwości.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 46 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  "To jest skandal!". Magda Gessler przerażona potwornym brudem [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj