Sieć obiegło nagranie, na którym widać, jak młoda turystka spotkała na molo w Sopocie Adama Glapińskiego. Skorzystała z okazji i postanowiła z nim porozmawiać. Jak reagował prezes NBP? Szybko udzielił swojej rozmówczyni kilka rad.

Filmik opublikowała Agrounia. Kobieta podeszła do Glapińskiego i zapytała go o kredyty, a także o to, jak ludzie mają radzić sobie z kryzysem.

— Może mi pan powiedzieć, jak my, młodzi ludzie, mamy żyć? Ja mam dwa etaty, firmę, kredyty idą 100 proc. do góry — powiedziała kobieta. Wtedy do rozmowy wtrąciła się żona Glapińskiego, która odparła: „Głosować na Tuska, na pewno będzie lepiej”.

Wtedy turystka wyznała, że wzięła kredyt dwa lata temu, na co usłyszała, że w tamtym okresie kredyty były tanie, a teraz są „normalne”.

Adam Glapiński dał turystce dobre rady

— W lecie będą najwyższe stopy — według tego, co można teraz przewidzieć — do września pewnie, potem zaczną lekko spadać. Na koniec roku już będą jednocyfrowe — wyjaśniał Glapiński.

Działaczka AGROUnii przypomniała o trudnej sytuacji kredytobiorców, którzy są w ciężkiej sytuacji. Tymczasem prezes NBP poradził jej, by wsparła się wakacjami kredytowymi.

Przeczytaj również:  Inflacja w Polsce we wrześniu. Wstępne dane GUS

Wtedy turystka zapytała, czy osoby, które nie będą spłacały kredytu, utracą mieszkania. Adam Glapiński odparł, że „cały czas śledzi, ile kredytów jest niespłacanych” i nie zaobserwował większych zmian.

— Teraz trzeba ten urlop wziąć cztery miesiące, potem w każdym kwartale po jednym miesiącu i stopy będą już niskie — zakończył.

źródło: YouTube

(Visited 352 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj