Media obiegła zaskakująca informacja o decyzji trzech posłów Konfederacji, którzy postanowili opuścić partię KORWiN. Wchodziła ona w skład tej formacji. Jakie konsekwencje w przyszłości przyniesie ten krok?

Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz to posłowie, którzy ogłosili, że odchodzą z partii KORWiN, która razem z Ruchem Narodowym oraz Konfederacją Korony Polskiego tworzyła Konfederację.

Parlamentarzyści zapowiedzieli stworzenie nowego ugrupowania, które będzie miało charakter wolnościowy. Ma ono jednak pozostać częścią samej Konfederacji.

Skąd taka decyzja?

Posłowie wyjaśnili, że nie mieli innego wyjścia, ze względu na liczne kontrowersje wokół lidera formacji KORWiN Janusza Korwin-Mikkego. Poniżej nagranie, na którym można usłyszeć więcej szczegółów.

– Wiemy, że Korwin-Mikke z różnych wypowiedzi był znany już wcześniej, natomiast w czasach pokoju był to irytujący ekscentryzm. Natomiast od kilku tygodni jest to temat numer jeden w Polsce i zapewne jeszcze długo będzie. W obliczu takiej sytuacji, w obliczu wojny na Ukrainie, stało się to dla nas dużym problemem i nie jesteśmy w stanie dłużej identyfikować się z partią KORWiN – powiedział poseł Dobromir Sośnierz.

– Nowa formacja będzie tym wszystkim, o czym środowiska wolnościowe marzyły przez całe życie. To będzie formacja pozbawiona wszystkich kontrowersji, o których wiemy. Wielokrotnie rozmawialiśmy, namawialiśmy, także publicznie. Niektórych postępowań, które weszły w krew, się nie zmieni i zdajemy sobie z tego sprawę. Nasze próby zmiany narracji, którą prezes wygłasza szczególnie w ostatnich dniach, nie zakończyły się sukcesem – dodał Jakub Kulesza, który opublikował również post w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również:  Wandale zniszczyli głaz upamiętniający Jana Pawła II. Pojawił się podły napis

– Zmiany są czymś NORMALNYM. Często dokonywane są siłą. Partie powstają, łączą się, rozpadają. Dzisiaj razem z @ArturDziambor i Dobromirem Sośnierzem opuszczamy partię KORWiN i budujemy czwartą nogę @KONFEDERACJA_. Partię prawdziwie wolnościową, skupioną na sprawach gospodarczych – napisał na Twitterze.

Zobacz również: Putin przemówił do rodzin rosyjskich żołnierzy: „Możecie być z nich dumni”

Zobacz również: Sekretarz generalny NATO: Wojna na Ukrainie wywołała największy kryzys humanitarny od II wojny światowej

źródło: Twitter.com, YouTube.com

(Visited 332 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj