propolski.pl: Rafał Trzaskowski walczy o likwidację TVP Info

Trzaskowski walczy o likwidację TVP Info: „Hejt, propaganda, ciągłe skłócanie”

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mocno zaangażował się w walkę o likwidację TVP Info. Polityk poinformował, że właśnie ruszyła akcja zbierania podpisów w tym celu.

Włodarz stolicy zapowiedział nową inicjatywę podczas konferencji w Olsztynie mówiąc:

— Jeżeli chcemy walczyć o prawdę, to musimy zabrać rządzącym ten instrument propagandy, szczucia ludzi na siebie!

Prezydent stolicy przekazał, że akcja zbierania podpisów pod projektem właśnie się rozpoczęła. Nie szczędził przy tym słów krytyki dla rządowej „publicznej” telewizji.

— Prawda i zaufanie do władzy – na tym musi opierać się państwo. Nie będzie tak, dopóki z rządowej „publicznej” telewizji będzie wylewał się hejt, propaganda, ciągłe skłócanie i dzielenie obywateli. Mówimy #StopTVPInfo — dziś w całej Polsce zbieramy podpisy za likwidacją tej stacji — napisał Trzaskowski w mediach społecznościowych.

Jeszcze na początku roku Platforma Obywatelska wspominała o uruchomieniu akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie likwidacji TVP Info, a także opłaty abonamentowej.

— Wspólnie z Rafałem Trzaskowskim zapowiedzieliśmy walkę o elementarną przyzwoitość w życiu publicznym. Dlatego tak ważne jest, by media sprawowały należą im rolę. Media publiczne to nie element partyjnej propagandy. Likwidacja w tej postaci telewizji informacyjnej, a tak naprawdę partyjnej propagandy, jest testem na przyzwoitość — tłumaczył Borys Budka na konferencji prasowej w Warszawie.

Zdaniem polityka telewizję publiczną trzeba odbudować od nowa.

— Trzeba przywrócić standardy rzetelnego dziennikarstwa, ale jednocześnie, z całą mocą, zawsze upominać się o niezależne, prywatne dziennikarstwo — oświadczył lider PO.

Zobacz również: Sondaż: Polacy odpowiedzieli, czy chcą powrotu Donalda Tuska

źródło: dorzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these