Rafał Trzaskowski w rozmowie z Kubą Wojewódzkim przyznał, że był „dupiarzem”. Wyznanie prezydenta Warszawy wywołało potężną burzę w sieci. O komentarz w tej sprawie poproszony został Donald Tusk. Były premier nie miał dla polityka KO litości.

Rafał Trzaskowski pojawił się w podcaście Kuby Wojewódzkiego oraz Piotra Kędzierskiego. Jeden z internautów wyłapał fragment, który później rozpowszechnił.

Wojewódzki poruszył temat atrakcyjności włodarza stolicy i zapytał: – Powiedz mi, dlaczego mówisz wszystkim naokoło, że słowo „bawidamek” znasz tylko z języka i frazeologii babci? Przecież masz świadomość, że byłeś przystojny i jesteś, no dzisiaj zajęty…

Wówczas wtrącił się Rafał Trzaskowski, który zaskoczył słuchaczy.

– Bo chodziło o to, że „dupiarz”, to tak, ale nie bawidamek. Kto mówi „bawidamek”, na Boga?! – odpowiedział.

Słowa prezydenta Warszawy wywołały ogromną burzę, a on sam postanowił przeprosić.

– Niestety nieformalna konwencja rozmowy z Kędzierski&Wojewódzki sprawiła, że opisując historie sprzed 30 lat słownictwem przeniosłem się do czasów liceum. Dla takich słów nie ma i nie powinno być miejsca w przestrzeni publicznej. Wszystkich, którzy poczuli się urażeni przepraszam – podkreślił Trzaskowski.

Do jego słów odniósł się były szef RE Donald Tusk.

– Jedynym i w sumie takim najwłaściwszym komentarzem są przeprosiny Rafała Trzaskowskiego, które ogłosił dokładnie wtedy, kiedy przyjeżdżałem na spotkanie z prezydentami Wrocławia i Jeleniej Góry. Wydaje mi się, że to jest jedyna sensowna reakcja. Dobrze, że przeprosił – skwitował.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kanclerz Scholz ma poczucie humoru: Niemcy są jednym z głównych zwolenników Ukrainy

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Raper Mata się doigrał! Grozi mu 8 lat więzienia. Prokuratura wszczęła śledztwo

źródło: Twitter, propolski.pl

(Visited 447 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj