propolski.pl: Trzaskowski: by zakończyć rządy PiS, mogę współpracować nawet z Gowinem

Trzaskowski mówi, że nie podniesie wieku emerytalnego. Internauta przypomniał mu, jak głosował wcześniej

Rafał Trzaskowski podczas spotkania z wyborcami w Bydgoszczy zapewnił, że jako przyszły prezydent nie wprowadzi żadnych zmian w temacie wieku emerytalnego.

 Jeśli zostanę prezydentem, to zawetuję każdą ustawę, która będzie chciała podnieść wiek emerytalny i nie dajcie się nabrać na to, co mówi telewizja publiczna, bo my uczymy się, słuchamy Polek i Polaków i dzisiaj te decyzje, kto i jak długo chce pracować, musimy pozostawić w rękach obywateli — powiedział Rafał Trzaskowski. Jeden z użytkowników Twittera dopatrzył się jednak nieścisłości w wypowiedziach prezydenta Warszawy.

Zobacz również: Kampania Rafała Trzaskowskiego błyskawicznie nabiera tempa. Kandydat KO pochwalił się umyciem okna

Postanowił przypomnieć kandydatowi KO, jak głosował kilka lat temu ws. ustawy dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego. Na listopadowym 30. posiedzeniu Sejmu w 2016 r., odbyło się głosowanie nad projektem o zmianie ustawy o emeryturach i rentach.

W głosowaniu wzięło udział 430 posłów. „Za” opowiedziało się 226 posłów PiS, a także 33 posłów Kukiz’15. Tym samym ustawa została przyjęta i weszła w życie z dniem 1 października 2017 r. Z projektem ustawy nie zgodziło się 177 posłów PO spośród 120 z możliwością głosowania. Wśród tych, którzy głosowali przeciw, odnalazł się Rafał Trzaskowski. To właśnie o tym fakcie przypomniał jeden z użytkowników Twittera.

 

 

źródło: tvp.info

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these