Prezydent Joe Biden wydał decyzję, że amerykańskie siły militarne wycofają się z Afganistanu. Nie wszystkim spodobał się ten pomysł, a szczególnie poprzednikowi polityka — Donaldowi Trumpowi, który oświadczył, że rządy nowego przywódcy USA to „jedna z największych porażek w historii”.

Miliarder jest zdania, polityk powinien zrezygnować ze swojego stanowiska, ponieważ popełnia szereg rażących błędów.

Amerykańskie wojska znalazły się w Afganistanie w 2001 roku, reagując na ataki z 11 września. Wyjście żołnierzy miało nastąpić w rocznicę zamachów, jednak jako docelowy termin wskazano 31 sierpnia.

Jak donosi Associated Press, na decyzję Joe Bidena mocno wpłynął fakt, że afgańskie wojska nie utrzymają samodzielnie utrzymać kraju. Prezydent USA dodał, że obecność amerykańskich wojsk, niezależnie od czasu tam spędzonego wcale nie pomoże w naprawie całej sytuacji.

Donald Trump zwrócił się do nowego prezydenta USA wydając oficjalne oświadczenie. Nie szczędził przy tym słów ostrej krytyki.

Czas, aby Joe Biden odszedł po tym, na co pozwolił w Afganistanie. To, co zrobił, przejdzie w historii jako jedna z największych porażek w amerykańskiej historii – napisał Donald Trump w oświadczeniu.

Przeczytaj również:  Premier Kanady imprezował przed pogrzebem królowej Elżbiety II. Wszystko się nagrało [WIDEO]

Zobacz również: Zaskakujący sondaż: Koalicja Obywatelska dogoniła PiS. Czy to „efekt Tuska”?

Zobacz również: Grozi nam kolejny lockdown? Minister Dworczyk ostrzega

źródło: o2.pl, NCzas.com

(Visited 1 746 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj