Strona główna Polska Tomasz Lis wykorzystał czas pandemii do ataku na prezesa PiS: “Gnomowaty, nienawidzący ludzi, mściwy. Zainfekował Polskę”

Tomasz Lis wykorzystał czas pandemii do ataku na prezesa PiS: “Gnomowaty, nienawidzący ludzi, mściwy. Zainfekował Polskę”

5 min read
0
0
2,825
Tomasz Lis

Dla dziennikarza Tomasza Lisa, Jarosław Kaczyński stał się osobą, która winna jest wszelkiemu złu na tym świecie. Co tym razem nie spodobało się naczelnemu “Newsweeka”?

Tomasz Lis podkreślił, że w obecnych czasach potrzeba nam wielkich przywódców. Jednak do takich przywódców w jego ocenie z pewnością nie należy prezes PiS.

— Chciał być Piłsudskim, ale sercem, intelektem i mentalnością może być co najwyżej Ceaușescu albo Honeckerem — gnomowatym, nienawidzącym ludzi, mściwym gensekiem — zaczął swój wywód Tomasz Lis.

Dodał, że 10 lat temu, po katastrofie smoleńskiej Kaczyński zdążył „zainfekować Polskę paranoją i nienawiścią”, dodając do tego „cynizm i nihilizm”.

— Dla milionów Polaków wirus to katastrofa, obecna albo przyszła, dla Kaczyńskiego to wyłącznie okazja. Pracy nie straci, zarobków mu nie obetną, przeżyje, a do tego może powiększyć swoją władzę. Przecież nigdy o nic więcej mu nie chodziło — stwierdził krytycznie redaktor.

Na tym Tomasz Lis nie skończył. Jego insynuacje w dalszym ciągu uderzały w prezesa PiS. Określił, że polityk prezentuje jedynie „narcyzm i paranoję i infekuje kraj złą energią”.

Dziennikarz TVN określił Kaczyńskiego “tchórzem” i podkreślił, że rząd PiS to najgorsza władza od wielu lat.

— Wirus j jego konsekwencje rzucą na kolana mocniejsze ekipy i przytomniejszych władców niż PiS i Kaczyński. Na najtrudniejszy czas od dziesięcioleci mamy najgorszą od dziesięcioleci władzę. Z sytuacją i wyzwaniami możemy sobie poradzić tylko wtedy, gdy będą nam przewodzić najlepsi i najmądrzejsi, a nie najbardziej opętani i najbardziej cyniczni — stwierdził redaktor.

Na koniec swojego artykułu złożył świąteczne życzenia:

— A więc Alleluja i ducha nie gaśmy — podsumował Lis.

źródło: wpolityce.pl

Reakcja
18
Przeczytaj również:  Sikorski nie wyklucza, że Tusk pokona Kaczyńskiego i obroni Polskę
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Maja Ostaszewska krytykuje działania rządu. To, co robi PiS, nie mieści jej się w głowie

Maja Ostaszewska od dłuższego już czasu otwarcie krytykuje działania rządu. To, co robią p…