transseksualna

Tokio 2020: Pierwsza transseksualna osoba podczas igrzysk poniosła spektakularną klęskę. Występ okazał się blamażem

Gavin Hubbard, pierwsza transseksualna osoba biorąca udział w igrzyskach olimpijskich w Tokio był jednym z faworytów w kategorii wagowej powyżej 87 kilogramów. Występ Hubbarda okazał się jednak kompletnym blamażem, gdyż urodzony jako mężczyzna Nowozelandczyk nie zaliczył ani jednego udanego podniesienia.

Hubbard to osoba transseksualna, która wystartowała w konkursie podnoszenia sztangi wraz z kobietami. Sztangista urodził się 43 lata temu w Nowej Zelandii jako mężczyzna i syn byłego burmistrza miasta Auckland (i założyciela fabryki produkującej płatki śniadaniowe – Hubbard Foods).

Płeć zmienił w 2012, a następnie startował w konkursie podnoszenia sztangi wraz z kobietami.

Blamaż na igrzyskach

Hubbard spełnił wszystkie kryteria, jakie MKOl stawia sportowcom transpłciowym i uzyskał zgodę na udział w igrzyskach w Tokio.

Nie ma żadnych przepisów, które by tego zabraniały napisano w oświadczeniu, na co wskazuje portal Interia.

Transpłciowy sportowiec był typowany jako faworyt w kategorii wagowej powyżej 87 kilogramów. Jego występ skończył się jednak kompletnym niepowodzeniem. Hubbard nie zaliczył ani jednego udanego podniesienia. „Zerwał” próby na 120 kg, a następnie dwa razy na 125 kg. W drugim podejściu dwóch z trzech sędziów nie zaliczyło próby z uwagi na łokieć, który nie był do końca wyprostowany.

Zwycięstwo odniosła reprezentantka Chin. Li Wenwen ustanowiła rekord olimpijski podnosząc 140 kg.

Przeczytaj również: Donieś na podpalacza z Zamościa, a dostaniesz nagrodę. Kwota jak na groźnego „terrorystę” wzbudza jedynie politowanie

Przeczytaj również: Wejdą „z buta” i sprawdzą, czy wszyscy są zaszczepieni. Jeśli nie – zaczną przekonywać…

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these