propolski.pl: Róża Thun odchodzi z Platformy Obywatelskiej

Thun atakuje prezydenta: „To jest zachowanie bezduszne, bez serca i absolutnie niepatriotyczne”

Europosłanka Róża Thun, która nie raz podkreślała swoją niechęć wobec prezydenta Dudy, ponownie zabrała głos. Tym razem podczas sobotniego spotkania w Kielcach skomentowała decyzję głowy państwa ws. noweli ustawy abonamentowej.

— Te pieniądze mogłyby być przekazane Polakom, którzy tej pomocy w tej chwili najbardziej potrzebują — powiedziała Róża Thun.

Prezydent RP przekazał w piątek, że decyzja zapadła. Tym samym podpisał nowelę ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej przyznającej w 2020 r. rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP oraz Polskiego Radia. Róża Thun obecna podczas otwarcia w Kielcach Regionalnego Sztabu Wyborczego #Kidawa2020 podkreśliła, jak bardzo nie jest zadowolona z zaistniałej sytuacji.

— Na temat tej haniebnej decyzji już zostało bardzo dużo powiedziane. Przerażające jest, żeby tuba propagandowa, którą stały się media publiczne, pochłaniała tak ogromne fundusze — powiedziała europosłanka.

Dodała, że te środki powinny zostać przekazane chorym Polakom, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują.

— To jest zachowanie bezduszne, bez serca i absolutnie niepatriotyczne — ostro podkreśliła Róża Thun.

Marzena Okła-Drewnowicz, posłanka PO, stwierdziła, że „pan prezydent wybrał niestety swoją kampanię wyborczą”.

— Te pieniądze będą wykorzystane przez TVPiS na kampanię wyborczą przede wszystkim. Nie pomyślał (Andrzej Duda — PAP) o Polakach, którzy w coraz większym stopniu nie tylko chorują na raka, ale to właśnie w Polsce jest jedna z największych umieralności na nowotwory — dodała posłanka.

— To oznacza, że gdyby te pieniądze przeznaczyć na odpowiednią diagnozę i leczenie, to kilkadziesiąt tysięcy, a dokładnie mówi się o 30 tys. chorych, można byłoby wyleczyć. Tylu chorych potrzebuje dzisiaj tych pieniędzy — mówiła Okła-Drewnowicz.

źródło: wpolityce.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these