Media obiegły przykre doniesienia z Wietnamu. W wieku 95 lat odszedł buddyjski mnich zen, poeta oraz aktywista polityczny Thich Nhat Hanh. Był on jednym z najbardziej wpływowych buddyjskich mnichów na świecie.

O śmierci mnicha, który zmarł o północy 22 stycznia 2022 roku w świątyni Tu Hieu w Wietnamie poinformowano na Instagramie.

— Nasz ukochany nauczyciel Thich Nhat Hanh zmarł spokojnie w świątyni Tu Hieu w Hue w Wietnamie, o północy 22 stycznia 2022 roku, w wieku 95 lat — napisano w mediach społecznościowych.

Kim był Thich Nhat Hanh?

Urodził się jako Nquyen Xuan Bao w 1926 roku. Był założycielem klasztoru „Plum Village” we Francji, gdzie uczył praktyki uważności i medytacji. Dzięki swojemu zaangażowaniu stał się prawdziwym pionierem buddyzmu na Zachodzie. Był wszechstronnie oczytany i posługiwał się aż siedmioma językami. A latach 60. często wykładał w Stanach Zjednoczonych.

Od 1963 roku mężczyzna przebywał w Wietnamie i brał udział w narastającym buddyjskim sprzeciwie wobec wojny amerykańsko-wietnamskiej. Za sprawą tych działań stał się znany na całym świecie. Nie jest tajemnicą, że mnich znał nawet Martina Luthera Kinga.

Za swoje osiągnięcia i pracę na rzecz pokoju został zgłoszony przez przywódcę ruchu praw obywatelskich w USA do Pokojowej Nagrody Nobla. Niestety w 2014 roku mnicha dotknął udar mózgu, co zdecydowanie obniżyło jakość jego życia. Od tego czasu Thich Nhat Hanh nie był w stanie mówić i doczekał końca swoich dni w rodzinnym mieście Hue.

Przeczytaj również:  Babcia dała księdzu w kopercie 50 zł. Wzruszająca reakcja

Zobacz również: Hit! Dziennikarka wpadła w pracy pod samochód, jednak nie przerwała relacji. Internauci w szoku [WIDEO]

Zobacz również: Paweł Okrasa, burmistrz Wielunia, wydał oświadczenie w sprawie organizacji gali MMA-VIP. Ostry atak na Stanowskiego [WIDEO]

źródło: onet.pl, polsatnews.pl, Instagram.com

(Visited 237 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj