Dominik Tarczyński

W Polsce mało kto wie, że Tarczyński jest gwiazdą zachodniego Internetu: „Make him president of the West!”

Dominik Tarczyński znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi i porywczego charakteru. Polityk Prawa i Sprawiedliwości biegle włada też językiem angielskim, co sprawia, że często gości w programach emitowanych w brytyjskiej telewizji.

Tarczyński reprezentuje tam na ogół głos polskiego rządu. Poseł PiS zasłynął przede wszystkim kontrowersyjnymi jak na brytyjską debatę publiczną wypowiedziami o masowej imigracji z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu. Tarczyński nierzadko wywoływał konsternację na twarzach dziennikarzy z Wysp i nie stronił od kłótni oraz przekomarzania się z prezenterami przyzwyczajonymi do życia w państwie multikulturowym.

Charyzmatyczną osobowość posła PiS dostrzegli zachodni internauci. Ci, którzy identyfikują się z poglądami prawicowymi i identytarystycznymi oraz mają za złe rządzącej Wielką Brytanią Partii Konserwatywnej stopniowe wygaszanie brytyjskiej tożsamości twierdzą, że w ich kraju brakuje kogoś tak energicznego i stanowczego jak polski polityk.

Przeczytaj również: Terrorysta z London Bridge powalony przez przechodniów. Wśród bohaterów Polak

W serwisie youtube co jakiś czas pojawiają się liczne fragmenty nagrań z wywiadów udzielonych brytyjskim stacjom przez Tarczyńskiego. Jeden z internautów (bądź internautek) o nicku Daughter of Albion zamieścił(a) na portalu kompilację najlepszych jego(jej) zdaniem wypowiedzi Polaka. Zmontowany filmik cieszy się blisko stu tysiącami odsłon i setkami przychylnych Tarczyńskiemu komentarzy. Niektórzy z użytkowników postulują nawet, by Polak został „prezydentem Zachodu”.

Przeczytaj również: Atak nożownika w centrum Hagi i ładunek wybuchowy w Paryżu. Są liczne ofiary

źródło: youtube

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these