Strona główna Europa Terrorysta z London Bridge powalony przez przechodniów. Wśród bohaterów Polak

Terrorysta z London Bridge powalony przez przechodniów. Wśród bohaterów Polak

4 min czytania
0
0
2,782
Mateusz Morawiecki podziękował Łukaszowi z Londynu.

Napastnik, który zabił na London Bridge trzy osoby, został obezwładniony przez zwykłych przechodniów. 28-letni Usman Khan w 2012 został skazany za terroryzm.

Khan z więzienia wyszedł warunkowo, w grudniu 2018. Mężczyzna zaatakował nożem przypadkowe osoby na London Bridge, lecz prędko obezwładnili go przechodnie, w tym Polak o imieniu Łukasz.

Łukasz pracuje jako kucharz w kuchni we Fishmongers’ Hall. To stamtąd zabrał kieł wieloryba, którym usiłował unieszkodliwić napastnika. Eliminacja Khana przez policję prawdopodobnie nie byłaby możliwa, gdyby nie wkład Łukasza, a także pozostałych przechodniów wykorzystujących jako broń dosłownie wszystko, co mieli pod ręką — kije, gaśnice i parasolki.

Bohaterską akcję mężczyzn nagrano telefonem komórkowym. Brytyjskie media podały, że w związku z atakiem Partia Pracy oraz Partia Konserwatywna zawiesiły w Londynie kampanię wyborczą do przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

W pierwszej chwili to cywile zatrzymali terrorystę, który na London Bridge zabił dwie osoby, a trzy inne ranił. Wśród bohaterów jest polski szef kuchni pobliskiej restauracji, Łukasz (ten Pan z długim przedmiotem w ręku).

Gepostet von KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe am Samstag, 30. November 2019

Przeczytaj również: Dziennikarz Jeremy Clarkson o popularnej aktywistce: „Greta Thunberg to idiotka”

źródło: Twitter

Reakcja
Przeczytaj również:  "Dziś odbyła się moja pierwsza orgia wirtualna". Internauci reagują na najnowszy wpis Sylwii Spurek o Grecie Thunberg
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Europa

Sprawdź również

Niemcy zaczęli ostro popijać w czasie epidemii. Zaskakujący sondaż

Podczas epidemii koronawirusa zmieniło się wiele okoliczności i warunków życia. Sondaż prz…