Szymon Hołownia w mocnym tonie ocenił ostatnie działania i decyzje Andrzeja Dudy. W sobotę prezydent podczas spotkania z mieszkańcami Brzegu powiedział: — Próbuje się nam wmówić, że LGBT to ludzie, a to po prostu ideologia. Najlepszym dowodem na to, że jest to ideologia, jest to, że część osób, które mają preferencje homoseksualne, nie utożsamia się z tym ruchem i ideologią — mówił Andrzej Duda.

Rzecznik sztabu prezydenta Joachim Brudziński również dodał swój komentarz w mediach społecznościowych, mówiąc, że „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza. Oby to szaleństwo nigdy nie zagościło na stałe w Polsce. Powtórzę, szacunek należy się każdemu człowiekowi bez względu na jego preferencje seksualne, ale tolerancja nie może oznaczać zgody na ideowy totalitaryzm — czytamy we wpisie polityka.

Tego obrotu spraw nie wytrzymał Szymon Hołownia, niezależny kandydat na urząd prezydenta.

Podkreślił, że „prezydent Duda jako tonący brzydko się chwyta. Dobrze wie, że nie ideologia LGBT czyha dzisiaj na polskie rodziny, tylko brak żłobków, przedszkoli, wykluczenie komunikacyjne, brak sensownych możliwości powrotu do pracy dla matek, konstrukcja funduszu alimentacyjnego. To są rzeczy, które czyhają na polską rodzinę.”

Dalsza część jego wypowiedzi wybrzmiewała w podobnie krytycznym tonie.

— Kiedy słucham tych ornitologiczno-teologiczno-homofobicznych wypowiedzi Joachima Brudzińskiego, jak słucham homofobicznych głupot, które wygaduje prezydent Duda, to zastanawiam się, czy mają świadomość, że te słowa, które rzucają i w ich mniemaniu cementują jakąś wspólnotę, doprowadzą prawdopodobnie do samobójstwa kogoś w zupełnie realnym świecie — powiedział Hołownia.

Zobacz również: Szymon Hołownia chce “odpalić polityczną bombę”: Wszystkie dudabusy mogą się schować

Publicysta stanął w obronie istotnych dla niego wartości i podkreślił, że ma świadomość „że nie ma ideologii LGBT, są ludzie”.

— Mówię o tym od lat, dlatego, że spotykałem ich w Polsce podczas moich spotkań. Wiem, jak bardzo wykluczeni czują się z naszej wspólnoty — podsumował Hołownia.

 

źródło: wiadomosci.onet.pl

(Visited 79 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj