Szymon Hołownia jest już pewien swojej decyzji. Właśnie ogłosił, że zamierza ubiegać się o fotel prezydencki. W niedzielę 8 grudnia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku publicysta miał swoje głośne wystąpienie.

— Powiem wprost, po raz pierwszy publicznie. Chcę kandydować w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Czas na człowieka, który przychodząc z dołu, naprawi to, co zostało zepsute u góry — powiedział podczas spotkania.

— Chodźcie ze mną. Mówię wam, zobaczycie, że 2020 rok to będzie rok, o którym kiedyś będziemy opowiadali naszym dzieciom — przekonywał Szymon Hołownia.

— Na co mam czekać? Co się musi jeszcze stać, żebym porzucił wygodną kanapę recenzenta rzeczywistości? — pytał dziennikarz.

Katolicki publicysta obiecał wiele zmian i zadeklarował, że chce Polski, w którym każdy akt prawny jest oglądany pod kątem skutku dla klimatu, dla powietrza i dla wody.

— Chcę Polski rozmawiającej, w której atrybutem przywódców jest nie mównica, a stół — zaznaczył.

Jak podkreślił, „to nie problem, a szczęście, że możemy być dzisiaj nie tylko Polakami, ale i Europejczykami”.

— Chcę Polski, gdzie wszyscy przestrzegamy reguł, gdzie nawet prezydentowi nie wolno chodzić na skróty przez trawnik — wymieniał Hołownia.

Przeczytaj również:  Kwaśniewski podzielił się informacją dotyczącą swojej emerytury. Takie świadczenie otrzymuje były prezydent

— System się zawiesił, żeby się odwiesił, musimy w maju 2020 zamontować w nim niepartyjny bezpiecznik. Nie dajcie sobie wmówić, że to jest utopia — tłumaczył były prowadzący „Mam Talent”.

źródło: fakty.interia.pl, facebook.com

(Visited 50 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj