Rok 2020 obfituje w wiele wydarzeń, w tym politycznych sporów. Członek Wiosny uznał, że jego czas w Polsce dobiegł końca.

Jak podaje portal Tysol, Maksym Kaplanskyy urodził się w 1982 roku na przedmieściach Kijowa w polsko-ukraińskiej rodzinie. Od wielu lat przebywał w Wielkopolsce. Podjął jednak decyzję o opuszczeniu naszego kraju.

Czytaj także: Poznań: Chcieli zaatakować kościół, ale natrafili na tłum narodowców: „Ruszycie Kościół, a będziecie spie***ć k**wy!”

O swojej decyzji Kaplanskyy poinformował w social mediach. W jego mniemaniu Polska stała się krajem na tyle nietolerancyjnym, że on sam nie zamierza być dłużej z nią związany.

Kilka miesięcy temu podjąłem decyzję o wyjeździe z Polski po prawie 20 latach życia w tym do niedawna pięknym i tolerancyjnym kraju. Niestety w tym momencie rozumiem, że była to jedynie słuszna decyzja. Nie da się normalnie patrzeć na to, co obecna władza wyprawia — napisał członek Wiosny na Facebooku.

Czytaj także: Kobieta rzekomo została pobita przez narodowców. Nagranie pokazało prawdę

— Szkoda osób LGBT, szkoda Kobiet, szkoda prawdziwej inteligencji…ale mi w tym momencie po prostu szkoda życia w tym syfie…. dzisiejszy obrazek małego, zakompleksionego człowieka, który rządzi tym krajem, przerasta moje wyobrażenie o normalności — podsumował działacz.

Przeczytaj również:  Zełenski komentuje słowa Putina. Wspomina o Polsce

Źródło: Tysol

(Visited 1 326 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj