Jak donosi portal vouge.pl, Szkocja będzie pierwszym krajem na świecie, który będzie nauczał o LGBT w szkołach. Czemu ma to służyć? Jak się okazuje, chodzi o wzbogacenie uczniów w bardziej wszechstronną i wnikliwą edukację.

By w cały proces wtajemniczyć również nauczycieli, stworzono stronę lgbteducation.scot, na której zawarto scenariusze lekcji oraz kursy e-learningowe.

— Dostępne na stronie materiały obejmują zarówno ćwiczenia dotyczące dyskryminacji, jak i uwzględniające osoby LGBTQ+ zadanie matematyczne, w którym młoda dziewczyna kupuje kartki na Dzień Ojca dla swoich ojców — relacjonuje vouge.pl

Dlaczego zdecydowano się na tak daleko idące zmiany? Czy nie podążają one przypadkiem w niepokojącym kierunku, który może wpłynąć na nasze tradycyjne wartości? Niestety rzeczywistość pod tym względem staje się coraz bardziej przytłaczająca i trudno powstrzymać negatywny trend wpływający na coraz więcej aspektów naszego życia.

— Szkocki rząd ma nadzieję, że nowy system edukacji pomoże zredukować homofobiczne nastroje — dodaje gazeta.

— Według czerwcowych badań przeprowadzonych przez organizację „Just Like Us”, młodzież LGBTQ+ w Wielkiej Brytanii jest dwukrotnie bardziej narażona na znęcanie się niż jej heteroseksualni, cispłciowi koledzy i koleżanki z klasy — czytamy w vouge.pl.

Przeczytaj również:  Mentzen ostro do Sikorskiego: „Od razu pomyślał Pan, że to Żydzi. Takie paranoje się leczy”

Niestety too nie jedyne zmiany, które będą wprowadzone do szkockich szkół.

— W sierpniu 2021 roku szkocki rząd wydał wytyczne zachęcające szkoły do przyjęcia neutralnych płciowo mundurków i umożliwienia transpłciowym uczniom używania wybranych przez nich imion i zaimków. Nowe wytyczne szkockiej edukacji dotyczą również prawa uczniów do korzystania z łazienki, która odpowiada ich płci — podaje vouge.pl.

Zobacz również: Donald Trump chce walczyć w sądzie z Twitterem. Domaga się odblokowania swojego konta

Zobacz również: Michał Piróg opublikował zdjęcie w koronie cierniowej. Internauci w szoku: „Przesadzasz” [FOTO]

źródło: wpolityce.pl

(Visited 517 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. LGBT trzeba leczyć i to jak najszybciej,okiełznanie popędu daje siłę na przyszłość i odpowiedzialność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj