Szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus dostrzegł egoizm najbogatszych państw świata i stanowczo potępił taką postawę. Ponadto wezwał do bardziej sprawiedliwej dystrybucji szczepionek przeciwko koronawirusowi, uważając, że brak takiego rozwiązania zagraża ogólnie przyjętemu porządkowi.

Lider WHO dodał, że tak egoistyczne i samolubne podejście z biegiem czasu doprowadzi do „moralnej katastrofy”. Dyrektor generalny WHO stwierdził, że najbogatsze państwa zawierają z producentami osobne umowy, a niemal wszystkie z prawie 40 mln zaszczepionych dotąd osób to mieszkańcy tych 49 najbogatszych krajów.

Jak pokazują dane, poza tym gronem rozdysponowano 25 dawek szczepionek w jednym państwie: — Nie 25 milionów, nie 25 tysięcy, tylko 25 — kontynuował Tedros.

Zobacz również: Bill Gates podał datę „powrotu do normalności”. Jeszcze trochę poczekamy

Na podsumowanie dodał, że podpisywanie niezależnych umów przez bogate kraje z producentami szczepionek zagraża współprowadzonemu przez WHO programowi COVAX. Zdaniem polityka, jeżeli sytuacja się nie zmieni, ten brak sprawiedliwości przerodzi się w prawdziwą moralną katastrofę.

Zobacz również: Jasnowidz Jackowski o swojej nowej wizji na 2021 rok: „Służba zdrowia zostanie rozszarpana”

COVAX zawarł do tej pory umowy na zakup 1,3 mld dawek szczepionek dla 92 państw. Pierwsze dostawy w ramach programu szczepień nastąpią prawdopodobnie w lutym, jednak przedstawiciele WHO obawiają się, że dostawy mogą ulec opóźnieniu. Tymczasem celem COVAX jest zaszczepienie w tym roku 20 proc. światowej ludności.

Źródło: bankier.pl

(Visited 4 163 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  TVN przeprowadzał relację z USA. Wtem przed kamerę wtargnął mężczyzna i nadawanie przerwano

2 KOMENTARZE

  1. Moralność już dawno POpadła w kryzys.Ten idiota to przypieczętował swoją decyzją o usunięciu homoseksualizmu z listy chorób Psychicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here