Dziennikarka TVP Info rozmawiała z Donaldem Tuskiem i zapytała go o kwestię opłat za rosyjski gaz za czasów rządów PO-PSL. Były premier odparł, że nie prowadził prorosyjskiej polityki.

– Waszą rolą jest informować, a nie robić ludziom wodę z mózgu – przekazał polityk.

W czasie konferencji prasowej w Międzyrzecu Podlaskim Donald Tusk otrzymał pytanie o ceny dostaw gazu. Dziennikarka TVP zauważyła, że w 2020 roku koalicja PO-PSL zawarła umowę, która w jej ocenie jedynie pogłębiała uzależnienie Polski od rosyjskiego gazu.

Tusk błyskawicznie zareagował mówiąc, że tezy wskazane w pytaniu są nieprawdziwe.

– Zastanawiam się, czy tak sama pani kreuje tę fałszywą rzeczywistość, czy na tym polega ta przykra robota. Ale współczuję. Już tysiąc razy tłumaczyłem, na czym polegała polityka gazowa mojego rządu, i (jak) trzeba było naprawiać ten historyczny błąd, jaki popełnił ówczesny, jeszcze za pierwszych rządów PiS-u minister (skarbu państwa Wojciech – red.) Jasiński – wyjaśnił były premier.

Zdaniem Tuska za czasów jego rządów zrobiono wiele, by uniezależnić nasz kraj od dostaw rosyjskiego gazu.

– Działania mojego rządu polegały dokładnie na tym, żeby ten gaz z Rosji mniej nas uzależniał, żebyśmy mniej płacili, niż to, co wynegocjował pan Jasiński i równocześnie zbudowaliśmy gazoport, zwiększyliśmy prawie dwukrotnie objętość magazynową na gaz, doprowadziliśmy do rewersu fizycznego na Jamale – mówił były szef RE.

Przeczytaj również:  Jarosław Kaczyński dostał naganę. Cała opozycja wiwatuje

Na koniec spotkania przewodniczący PO zaapelował do dziennikarki.

– Bardzo prosiłbym wszystkich dziennikarzy, niezależnie od tego, gdzie pracujecie, wszystkie dziennikarki, niezależnie od tego, gdzie pracujecie i kto wam płaci, żeby wykluczyć takie niepotrzebne i takie ewidentne kłamstwo. Naprawdę, waszą rolą jest informować, a nie robić ludziom wodę z mózgu – podkreślił.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jarosław Jakimowicz się doigrał? Gwiazdor TVP został ukarany

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraina jest zdania, że Węgry chciały dokonać jej rozbioru. Padła mocna odpowiedź

źródło: twitter.com

(Visited 421 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj