propolski.pl: Biden

Biden: Putin wybrał wojnę i będzie musiał ponieść tego konsekwencje

W czwartek prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział sankcje i kary, jakie ma ponieść Federacja Rosyjska za agresję militarną na Ukrainie. Joe Biden mówił o sankcjach wymierzonych w rosyjskie banki i utrudnieniu prowadzenia przeróżnych biznesów na terenie Rosji. Jak zapowiada, ruchy Stanów Zjednoczonych mają odczuć wszystkie rosyjskie elity.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w ostrych słowach wypowiedział się o ataku Rosji na Ukrainę i zapowiedział, że Władimir Putin będzie musiał zmierzyć się z konsekwencjami swoich decyzji.

– Świat zobaczył prawdziwe oblicze Putina. On ma ambicje imperialistyczne. Musimy się temu sprzeciwić. Wyjdziemy z tego silniejsi i bardziej zjednoczeni. Rosja poniesie koszty, a Putin będzie pariasem, celem sankcji jest maksymalizacja negatywnych skutków dla Rosji. Ograniczamy dostęp do technologii i transakcji w naszych walutach. To już przynosi efekty, rubel dotknął dna – stwierdził prezydent USA.

Sankcje mają zamrozić wszelkie aktywa rosyjskie w USA, wywrzeć długoterminowy wpływ Stanów Zjednoczonych na Rosję, natomiast zminimalizować go w drugą stronę, a także ograniczyć zdolność do prowadzenia biznesów w euro, dolarach, jenach czy funtach.

Joe Biden zadeklarował odczuwalną pomoc dla państw Europy Wschodniej, które należą do NATO, nazywając ich sojusznikami Stanów Zjednoczonych. Ponadto ostrzegł, że Waszyngton jest w stanie zrobić jeszcze więcej.

– Jutro na szczycie Sojuszu ustalimy kolejne działania. Będziemy bronić każdego cala terytorium państw członkowskich NATO – podkreślił przywódca USA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiceszef MSZ: Jeśli reakcja państw zachodnich nie będzie radykalnie ostra, Władimir Putin nie wycofa się z obecnej agresywnej polityki

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rzecznik rządu o sytuacji polskich placówek na Ukrainie. Padły zdecydowane słowa

Źródło: DoRzeczy.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these