W niedzielnym wydaniu programu „Strefa Starcia” na antenie TVP Info rozmawiano o kontrowersyjnej wypowiedzi lidera SLD Włodzimierza Czarzastego. Obecni w studiu goście spierali się o sens słowa „wyzwolenie” w kontekście wojsk sowieckich walczących na terenach Polski.

— Wyzwolono wtedy Polaków od złudzeń na blisko 50 lat, że możemy być w strefie oddziaływania Zachodu. I niestety to położyło się ogromnym cieniem na naszej gospodarce, życiu społecznym, na wszystkich dziedzinach naszego życia — przekonywał Zbigniew Kuźmiuk z Prawa i Sprawiedliwości.

— Teraz mówimy, że „gonimy Zachód”. Gdybyśmy znaleźli się w zachodniej strefie wpływów, nie musielibyśmy teraz nikogo gonić — dodał następnie polityk PiS.

Jeśli stosujemy taki eufemizm, jeśli tak łagodzimy ten rys sowieckiego terroru, komunistycznych zbrodni, to w takim razie może przyznamy, że III Rzesza i hitlerowcy wyzwalali Białystok, Lwów, Wilno w 1941r. kiedy III Rzesza zaatakowała ZSRR? — pytał w prowokacyjnym tonie obecnego w programie polityka SLD Jakub Augustyn Maciejewski, publicysta tygodnika „Sieci”.

źródło: TVP Info

(Visited 115 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  „Tak! Mam biust. Obiecuję, że jutro zostawię go w domu” – prezenterka TVP odpowiada na zarzuty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here