Strona główna Polska Strefa Starcia. Maciejewski do Czarzastego: „Czy posłowie Lewicy powiedzą, że w 1941 III Rzesza wyzwalała Białystok, Lwów i Wilno?”

Strefa Starcia. Maciejewski do Czarzastego: „Czy posłowie Lewicy powiedzą, że w 1941 III Rzesza wyzwalała Białystok, Lwów i Wilno?”

6 min czytania
0
0
1,468
Strefa Starcia

W niedzielnym wydaniu programu „Strefa Starcia” na antenie TVP Info rozmawiano o kontrowersyjnej wypowiedzi lidera SLD Włodzimierza Czarzastego. Obecni w studiu goście spierali się o sens słowa „wyzwolenie” w kontekście wojsk sowieckich walczących na terenach Polski.

— Wyzwolono wtedy Polaków od złudzeń na blisko 50 lat, że możemy być w strefie oddziaływania Zachodu. I niestety to położyło się ogromnym cieniem na naszej gospodarce, życiu społecznym, na wszystkich dziedzinach naszego życia — przekonywał Zbigniew Kuźmiuk z Prawa i Sprawiedliwości.

— Teraz mówimy, że „gonimy Zachód”. Gdybyśmy znaleźli się w zachodniej strefie wpływów, nie musielibyśmy teraz nikogo gonić — dodał następnie polityk PiS.

Jeśli stosujemy taki eufemizm, jeśli tak łagodzimy ten rys sowieckiego terroru, komunistycznych zbrodni, to w takim razie może przyznamy, że III Rzesza i hitlerowcy wyzwalali Białystok, Lwów, Wilno w 1941r. kiedy III Rzesza zaatakowała ZSRR? — pytał w prowokacyjnym tonie obecnego w programie polityka SLD Jakub Augustyn Maciejewski, publicysta tygodnika „Sieci”.

źródło: TVP Info

Reakcja
Przeczytaj również:  Władysław Kosiniak-Kamysz wystartuje w wyborach na prezydenta: "Wierzę, że wspólnie możemy zmienić Polskę na lepsze"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Malicki Jan
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

Kolejny popis Nitrasa. Wdał się w sprzeczkę z mieszkańcem Zgierza i nawał go „głupkiem”

Sławomir Nitras stał się ostatnio prawdziwą gwiazdą Internetu. Polityk tym razem wdał się …