Lider PO Donald Tusk spotkał się z mieszkańcami Sępólna Krajeńskiego i poruszył wiele bieżących kwestii.

– Nie sądzę, żeby Kaczyński był agentem Putina czy agentem rosyjskim. Ja widzę, że on i jego partia stosują takie same metody jak Putin w Rosji – powiedział Donald Tusk.

Były premier poruszył temat rozliczenia rządów PiS-u po przejęciu władzy. Zauważył, że zawsze, kiedy podnosi tę kwestię publiczność reaguje wielkim entuzjazmem i radością.

– To pokazuje tę miarę zła jaką oni zrobili, bo przecież Polacy tak naprawdę, cała nasza historia pokazuje, że Polacy w polityce nie są uczciwi. Nawet niektórzy zarzucali, że te nasze przewroty, ta wielka rewolucja roku ‘89, ba nawet ze strony komunistów ten stan wojenny, że jakby, że my jesteśmy powściągliwi, ostrożni – podkreślił Tusk.

W jego ocenie elektorat PO nie jest wcale agresywny, wręcz przeciwnie.

– Patrzę na wasze twarze, patrzę w oczy tym wszystkim, którzy przychodzą na spotkania i to są naprawdę ludzie łagodni, bo my naprawdę jesteśmy łagodnym narodem. Więc ile zła musiało się wydarzyć, ile krzywdy, ja uważam, że pierwszym zadaniem jest naprawić krzywdy ludziom – dodał były premier.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Później obiecał, że po przejęciu władzy spróbuje naprawić wszelkie krzywdy, oczywiście dla dobra Polski i Polaków. Wspomniał, jak ważne jest usunięcie wszelkiego zła wyrządzonego przez pisowców.

– Pomyślcie, ilu ludzi straciło pracę, ile ludzi szczególnie młodych, zdolnych straciło szansę na awans, bo partyjni funkcjonariusze zajęli wszystkie najlepsze miejsca, choćby w mediach publicznych czy spółkach skarbu państwa. Ilu ludzi straciło nadzieję, pieniądze, już nie mówię o kredytach i drożyźnie. Na pewno trzeba będzie naprawić krzywdy, które oni wyrządzili bezpośrednio ludziom. Na pewno stracą pracę i stracą majątek ci, którzy bez żadnych kompetencji, wbrew wszystkim zasadom wspinali się na szczyty władzy gospodarczej i wydoili spółki skarbu państwa i naszą ojczyznę wydoili zupełnie bezlitośnie. Tu naprawdę będziemy szukali sposobów, żeby oni za to zapłacili także z własnej kieszeni – wyjaśniał polityk.

źródło: YouTube / 300polityka.pl

(Visited 106 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj