Stanisław Michalkiewicz odpowiadał na pytania swoich sympatyków. Tym razem jeden z internautów zapytał publicystę, czy wierzy w życie pozaziemskie i UFO. Okazało się, że Stanisław Michalkiewicz nie wyklucza takiej ewentualności.

Stanisław Michalkiewicz odniósł się do zagadnienia: „Czy sądzi Pan, że istnieje życie pozaziemskie?”. Nauczyciel akademicki wyjaśnił, że wszechświat jest na tyle wielki, że wszystko jest możliwe.

— Nie wiem, czy istnieje życie pozaziemskie. Nie wykluczam jednak tego, że jakieś istnieje. Zwłaszcza że wszechświat nie jest co prawda nieskończenie wielki, ale jest bardzo duży. Z tego, co wiem, galaktyk jest wiele miliardów w kosmosie — powiedział Michalkiewicz.

— W takich galaktykach jak galaktyka „Drogi Mlecznej”, czyli galaktykach spiralnych życie może istnieć. Z tego, co czytałem w gromadach kulistych najprawdopodobniej nie. Z jakimś tam przyczyn, których teraz nie pamiętam. To mnie jednak uderzyło, że astronomowie wykluczają możliwość istnienia życia, przynajmniej w postaci nam znanej w gromadach kulistych — dodał prawnik.

— Życie ma wiele takich uwarunkowań, My sobie wyobrażamy, że do życia musi być konieczne światło. A okazuje się, że czasem nie. Są formy życia, np. bakterie, które żyją w środowisku, w którym człowiek by nie przeżył nawet godzinny. W bardzo zasiarczonym np. Czy form życia, które istnieją na dnie rowu Mariańskiego. Więc na bardzo wielkiej głębokości. One czerpią energię nie ze słońca, bo przecież tam energia słoneczna raczej nie dociera. Tylko z tak zwanych „kominów”, czyli z wulkanicznych otworów, z których wydobywają się gazy gorące itd. Wokół tych „kominów” wulkanicznych bardzo bujne życie rozkwita. Życie jest, że tak powiem bardzo plastyczne — kontynuował Stanisław Michalkiewicz.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

źródło: youtube.com

(Visited 214 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj