Strona główna Polska Stanisław Karczewski rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu. Kto go zastąpi?

Stanisław Karczewski rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu. Kto go zastąpi?

4 min czytania
0
0
210
Marszałek Karczewski

Senator PiS Stanisław Karczewski postanowił zmienić swoje plany i ogłosił: — Dziś rezygnuję z funkcji wicemarszałka Senatu. Okazuje się, że polityk ma zamiar włączyć się jako lekarz w walkę z koronawirusem.

— Dalej pozostanę senatorem — wyjaśnił Karczewski i dodał, że jeszcze dziś poinformuje o swoim następcy. Marszałek podkreślił, że chce wykorzystać ten czas, by pomagać ludziom.

— W tym roku kończy mi się okres wygaszenia mojego prawa do wykonywania zawodu, a to jest piękny zawód — zaznaczył.

Karczewski oznajmił, że będzie pracował w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Zdradził, że jego następcą nie będzie szef klubu senackiego PiS Marek Martynowski. Senatora PiS, który był gościem w RMF FM, zapytano o to, czy Senat wykorzysta maksymalny czas przewidziany dla izby na procedowanie nad ustawą ws. wyborów prezydenckich.

— Myślę, że tym razem zwycięży rozsądek i pragmatyzm, i propaństwowa postawa. Jesteśmy zobowiązani wybrać prezydenta. Powinniśmy już dziś usiąść i dyskutować w komisjach senackich. Wzywam pana marszałka Tomasza Grodzkiego, by od dziś Senat rozpoczął pracę nad tą ustawą — powiedział Stanisław Karczewski.

Wspomniał również, że „prawie wszystkie oczekiwania PO w ustawie zostały zrealizowane”. Polityk PiS opowiedział, jak układa mu się współpraca z Grodzkim.

— Nie układa mi się współpraca z marszałkiem, nie ma nici porozumienia. Ta współpraca jest nie najlepsza. Ja się już z tym pogodziłem — podsumował Karczewski.

źródło: tvp.info

Reakcja
Przeczytaj również:  Ryszard Petru ostrzega przed Gowinem: "To próba wciągnięcia opozycji w pułapkę"
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej napisanych przez Marlena Piechocka
Załaduj więcej w  Polska

Sprawdź również

„Szkoda na was klawiatury”. Żona Tomasza Lisa znalazła winnych porażki Rafała Trzaskowskiego

Opozycja nie może pogodzić się z ponownym zwycięstwem Andrzeja Dudy w wyborach prezydencki…