Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz przemówił do ministra Ziobry i nie szczędził mocnych słów. Zwrócił uwagę na narastający problem izolacji dziecka od ojca.

– Pan i pańskie ministerstwo wprowadzacie w Polsce zapateryzm. Systematycznie pracujecie nad stygmatyzacją mężczyzn i realizujecie kolejne postulaty feministek – mówił prawicowy poseł.

Dobromir Sośnierz zostawił swój komentarz pod wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

Miał na myśli wielu mężczyzn w Polsce, którzy pomimo prawa do opieki nad dziećmi, nie mogą się z nimi widywać lub mają te kontakty ograniczane.

– Pan i pańskie ministerstwo wprowadzacie w Polsce zapateryzm. Systematycznie pracujecie nad stygmatyzacją mężczyzn i realizujecie kolejne postulaty feministek – mówił w kierunku Ziobry Sośnierz.

– Tak, nie wystarczyła wam ustawa: mieszkanie za pomówienie, w której pozwalacie policji, nie sądom, tylko każdemu zwykłemu pałkarzowi wyrzucić właściciela z jego mieszkania wyłącznie na podstawie pomówienia. Minie jeszcze parę lat, zanim podręczniki typu: jak zniszczyć mężczyznę zostaną zaktualizowane o tę wiedzę, ale zdobycze tej ustawy, myślę, że będą twórczo tutaj wdrażane w kolejnych latach. Prawem kaduka będzie pozwalało to zniszczyć życie niewinnym ludziom – dodał poseł Konfederacji, nie kryjąc swojej frustracji. Parlamentarzysta uważa, że izolowanie dziecka od ojca to ogromny problem w naszym kraju.

Przeczytaj również:  Staruszka szła po torowisku. Nie potrafiła odpowiedzieć, jak się tam znalazła

– Ale to też za mało. Teraz pichcicie przepisy o alimentach natychmiastowych, które będą jeszcze bardziej automatyzowały proces finansowej eksploatacji byłych mężów, i ustalacie kolejną w naszym systemie prawnym nagrodę za skuteczne izolowanie dziecka od jednego z rodziców, w praktyce zwykle od ojca. Alimenty natychmiastowe to jest po prostu nagroda za uczynienie dziecka praktycznym półsierotą, to jest automat – wyjaśniał Sośnierz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biedroń lamentuje, bo „osoby trans kobiece” cierpią na Ukrainie. Napisał do Zełenskiego

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ursula von der Leyen w Polsce. Rafał Trzaskowski obawia się, czy Warszawa dostanie pieniądze

źródło: propolski.pl, YouTube

(Visited 177 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj