propolski.pl: Nowy zaskakujący sondaż

Sondaż: Sześć ugrupowań w Sejmie. Konfederacja z największym wzrostem poparcia

Z najnowszego sondażu pracowni Estymator wynika, że Zjednoczona Prawica, która może cieszyć się najwyższym wynikiem, nie ma jednak wystarczającego poparcia do samodzielnych rządów.

– Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, na którą z poniższych partii, bądź koalicji partii, oddał/a/by Pan/i swój głos? – takie pytanie zadano ankietowanym.

Z sondażu wynika, że do Sejmu trafiłoby sześć ugrupowań: Zjednoczona Prawica, Koalicja Obywatelska, Lewica, Polska 2050, Konfederacja i Polskie Stronnictwo Ludowe.

Zjednoczona Prawica uzyskała wynik 36,1 proc. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z wynikiem 29,4 proc. Trzecie miejsce przypadło Lewicy z 10,1 proc. Do Sejmu według sondażu weszłyby jeszcze trzy ugrupowania – Polska 2050 Szymona Hołowni z 8,2 proc, Konfederacja z 7,4 proc, a także Polskie Stronnictwo Ludowe z 6,7 proc.

Pod progiem wyborczym znalazło się Kukiz’15 z poparciem jedynie 1,6 proc. Inne partie wskazało 0,3 proc. respondentów. Zbadano, że szacowana frekwencja wyniosłaby 55 proc.

Sondaż przeprowadzono w okresie 12-13 stycznia 2023 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej grupie 1029 dorosłych Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tak Chiny pomagają Rosji. Chodzi o sankcje

źródło: DoRzeczy

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these