Jak wynika z najnowszego badania Instytutu Pollster dla „Super Expressu” większość Polaków jest zdania, że Jarosław Kaczyński i Donald Tusk powinni przejść na emeryturę.

– Polacy oczekują nowych twarzy w polityce – taki wniosek może płynąć – poinformowała gazeta.

Tusk i Kaczyński na politycznej emeryturze?

Respondenci na pytanie, czy lider PiS i wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński powinien odejść na polityczną emeryturę „zdecydowanie tak” odpowiedziało 66 proc. badanych, natomiast „raczej tak” wybrało 18 proc.

Opcję „zdecydowanie nie” i „raczej nie” wskazało po 8 proc.

Ankietowani wyrazili swoje zdanie również w przypadku lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Odejścia na emeryturę polityka oczekuje aż 61 proc. pytanych w tym 46 proc. „zdecydowanie tak”, i 15 proc. „raczej tak”.

15 proc. odpowiedziało, że „raczej” nie chce odejścia byłego premiera. Reszta respondentów jest zdania, że Tusk powinien zostać w polityce.

Do opublikowanych wyników odniósł się prof. Kazimierz Kik.

– To pokazuje, że naród chce daleko idących zmian w klasie politycznej. Niestety, wodzowie nie pozostawiają następców i ciężko będzie zapełnić lukę po obu panach – powiedział prof. Kik.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ukraiński dziennikarz podsumował rosyjskich żołnierzy: „Są zaniedbani, wyglądają jak bezdomni”

Przeczytaj również:  Nowa przepowiednia Jackowskiego. Polska straci suwerenność?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemcy krytykują Polskę i Węgry: „Największa porażka Europy”

źródło: Super Express

(Visited 247 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

  1. Jako senior uważam, że emeryci mają swoje dochody i koryto powinno być udostępnione młodym. Kaczyński nie musi całe życie być posłem, zarządzać partią może poza Sejmem. Chwalenie się niektórych ilością kadencji uważam za bezczelność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj