Najnowszy sondaż CBOS potwierdził dominującą pozycję PiS-u nad innymi formacjami politycznymi. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, która może pochwalić się niewielkim wzrostem poparcia.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, to z powodzeniem wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Na partię rządzącą chętnie zagłosowałoby 29 proc. respondentów, co wskazuje na wzrost o 1 pkt. proc. w odniesieniu do poprzedniego badania. Wciąż jednak jest to wynik niższy niż ten, który partia zdobyła w ostatnich dziesięciu miesiącach. Wówczas wynik oscylował w okolicach 34 proc.

Druga pozycja, jak to najczęściej bywa przypadła Koalicji Obywatelskiej, którą wskazało 19 proc. badanych. Ugrupowanie to również zanotowało niewielki wzrost poparcia (o 1 pkt. proc.). Na trzecim miejscu uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce zagłosować 12 proc. badanych.

Sondaż potwierdził również spadek o 2 pkt. proc. dla Konfederacji, którą wskazało 6 proc. ankietowanych. Z wyniku z pewnością nie jest zadowolona Lewica, która balansuje na granicy progu wyborczego. Aktualnie poparło ją 5 proc. respondentów.

Jeżeli chodzi o inne ugrupowania, to nie zdołały one przekroczyć progu wyborczego. PSL-Koalicja Polska zdobyła 2 proc. poparcia, natomiast Kukiz’15 – 1 proc. 22 proc. biorących udział w badaniu nie potrafiło wskazać ugrupowania, na które najchętniej oddałoby swój głos.

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

Zobacz również: Białoruscy żołnierze gromadzą się przy przejściu w Bruzgach: „To kontrolowana przez Białoruś eskalacja wydarzeń na granicy z Polską” [WIDEO]

Zobacz również: Sylwia Spurek domaga się wyższej składki zdrowotnej dla mięsożerców: „Może ci, którzy świadomie narażają się…”

Źródło: polsatnews.pl, onet.wiadomosci

(Visited 692 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj