Poseł elekt Wiosny, Krzysztof Śmiszek zapowiedział, że w ciągu najbliższych miesięcy Lewica złoży kilka projektów ustaw. Będą one dotyczyły m.in. związków partnerskich, równości małżeńskiej, jak również adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Partner Roberta Biedronia podkreślił, że te postulaty już wcześniej były obiecywane, a sama partia szła z tymi pomysłami do wyborów.

— Jeśli mówimy o równości małżeńskiej i równości obowiązków, to mówimy także o równości praw. Nie wyobrażam sobie, by kwestia adopcji dzieci była wyłączona — powiedział w rozmowie z portalem gazeta.pl.

Zdaniem świeżo upieczonego posła, w Polsce jest już kilkadziesiąt tysięcy dzieci, które funkcjonują w pożądanym układzie. Śmiszek ma tutaj na myśli rodziny jednopłciowe.

— Teraz mamy pozostawić te dzieci bez ochrony prawnej? Przecież status tych dzieci musi być uregulowany. O dobro dziecka trzeba zadbać – tłumaczył polityk.

Podkreślił, że to „było fair ze strony państwa” gdyby należycie troszczono się o osoby homoseksualne, tak by miały opiekę i ochronę prawną.

— Jako obywatele zasługujemy na takie kwestie. Chcę, żeby państwo dostrzegało moje problemy, moje troski. Chciałbym mieć pewność, żeby po mojej śmierci osoba z którą żyję, którą kocham miała podstawowe prawo zdecydowania o tym, gdzie zostanę pochowany. Tu nie chodzi o ideologię — podsumował Krzysztof Śmiszek.

Przeczytaj również:  "Nie będę wiecznie czekać". Kukiz postawił PiS warunek

źródło: wmeritum.pl

(Visited 38 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj