Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wygłosił mocne przemówienie, w którym przeprosił Ukraińców za postępowanie polskiego rządu. Marszałek wspomniał m.in. o imporcie rosyjskiego węgla oraz braku zamrożenia aktywów rosyjskich oligarchów.

Postawa Grodzkiego wywołała lawinę komentarzy ze strony internautów.

– Sankcje muszą być kompletne i stanowczo egzekwowane. Dlatego muszę Was przeprosić za to, że niektóre firmy w haniebny sposób kontynuują działalność w Rosji, że nadal przez Polskę jadą tysiące tirów na Białoruś i dalej, że nadal rząd importuje rosyjski węgiel i nie potrafi zamrozić aktywów rosyjskich oligarchów – mówił Grodzki, który mówił wprost o „finansowaniu zbrodniczego reżimu”.

– W ten sposób z niedającą się zaakceptować hipokryzją nadal – nawet wbrew intencjom – finansujemy zbrodniczy reżim, który zdobyte pieniądze zużywa na mordowanie niewinnych ludzi – tłumaczył.

Tomasz Grodzki przekazał, że „agresor musi być całkowicie izolowany”.

– Wolny świat musi podejmować wszystkie możliwe wysiłki dyplomatyczne, logistyczne, finansowe i inne, aby jak najszybciej zakończyć zwycięsko tę niewypowiedzianą wojnę i przerwać ogromne cierpienia narodu ukraińskiego. To walka o przyszłość Ukrainy, ale i przyszłość całego świata. Kto tego nie rozumie, naraża nas wszystkich na niewyobrażalne niebezpieczeństwo – zaznaczył marszałek.

Zobacz również: Krystyna Janda nie rozumie zachowania Polaków: „Nie mogę się z tym pogodzić”

Zobacz również: Ławrow ubolewa nad skutkami zachodnich sankcji: Chcą zrujnować i zadusić rosyjską gospodarkę

źródło: Senat RP

(Visited 721 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj